احتمال تغییر نرخ بنزین به رقم ۲۵۰۰ تومان در آینده نزدیک!

دوشنبه 9 اردیبهشت 98 ساعت 13:51
احتمال تغییر نرخ بنزین به رقم 2500 تومان در آینده نزدیک!

در حالی روز پیش رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر از عدم تصمیم گیری در مورد افزایش قیمت بنزین در نشست شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا داد که جدیدترین اخبار تأیید نشده حاکی از تغییر نرخ بنزین به رقم ۲۵۰۰ تومان در آینده نزدیک می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از اقتصاد آنلاین، با قوت گرفتن احتمال افزایش قیمت بنزین، بازار گمانه زنی‌ها هم در این مورد داغ‌تر شده است.

در جدیدترین اخبار شنیده شده، قیمت ۲۵۰۰ تومان با سهمیه ۶۰ لیتر در ماه گمانه زنی ویژه در مورد تصمیم دولتمردان است. ولی بعضی هم هنوز بر قیمت احتمالی ۱۵۰۰ تومان با سهمیه ۴۰ لیتر در ماه پافشاری می‌کنند.

این در حالی است که نمایندگان مجلس، نظر دیگری داشته و افزایش قیمت بدون گذر از صحن بهارستان را غیرمحتمل می‌دانند. در این مورد علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس هم بتازگی اظهار کرده بود: مجلس در سال ۹۸ تصمیمی در مورد افزایش قیمت بنزین یا سهمیه بندی آن اتخاذ نکرده است. تنها یک بحثی مطرح شد که برای جبران خسارات ناشی از سیل، مجلس ۲۰۰ تومان نرخ بنزین یا گازوئیل افزایش دهد و مانع برداشت منابعی از صندوق توسعه ملی شود که به نتیجه‌ای نرسید. پس آنچه در مجلس می‌گذرد مخالفت با سهیمه بندی و افزایش نرخ بنزین در سال ۹۸ است.

از طرفی دیگر محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به نشست دیروز شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا، گفت: در نشست روز اخیر در خصوص قیمت بنزین بحث و گفتگویی نشد. وی افزود: فعلاً در خصوص سناریوهای سهمیه بندی بنزین صحبتی نمی‌کنم چون به التهابات در بازار دامن می‌زند.

ولی به نظر می‌رسد عزم دولت در افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین جدی بوده و تصمیمات نهایی هم در چند ساعت آینده اعلام شود. در هرصورت اخبار تأیید نشده حاکی از آن است که قیمت نهایی بنزین تا فردا مشخص خواهد شد.

اقتصاد آنلاین

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar