­رشد ۴۰ درصدی کیفیت در ایران خودرو

دوشنبه 5 دی 01 ساعت 09:24
­رشد ۴۰ درصدی کیفیت در ایران خودرو

قائم مقام اجرایی ایران خودرو گفت: اعداد شاخص کیفیت خودرو در ۹ ماهه امسال، رشد ۴۰ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

به نقل از صداوسیما، کیانوش پورمجیب گفت: هم زمان با افزایش تولید‏, کیفیت خودرو هم به طور جهشی در حال افزایش است؛ یک شاخص در درون کارخانه قبل از تحویل به مشتری توسط نهاد‌های بیرون از ایران خودرو و نهاد‌هایی که زیر نظر وزارت صمت کار می‌کنند و مورد تایید سازمان ملی استاندارد هم هستند، اندازه گیری می‌شود که ۴۰ درصد بهبود را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

وی با اشاره به افزایش عرضه خودرو در مقایسه با سال گذشته، افزود: تا سه ماه آینده برنامه ریزی شده که بیش از ۲۰۰ هزار خودرو تولید، تجاری سازی و به بازار عرضه شود بدین ترتیب به یک رقم بی سابقه در رشد تولید در مقایسه با سال گذشته خواهیم رسید و رشد بیش از ۵۰ درصد را رقم خواهیم زد.

وی در ادامه اظهار داشت: علاوه بر اینکه خودرو تولید و تجاری می‌شود برنامه تهاجمی در خصوص عرضه این خودرو‌ها داریم؛ بناست خودرو‌هایی که تولید می‌شود با سرعت هر چه بیشتر به دست مصرف کننده برسد، بنابراین رشد چشمگیری هم در عرضه خودرو نسبت به سال گذشته خواهیم داشت.

عصرخودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar