اظهارات هاشم یکه زارع در مورد تولید پژو 301

دوشنبه 24 تیر 98 ساعت 11:49
اظهارات هاشم یکه زارع در مورد تولید پژو 301

مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو در مراسم آغاز تولید آزمایشی پژو 301، از تولید 100 هزار دستگاه از این خودرو در فاز اول تولید آن بدون حضور کمپانی پژو خبر داد.

هاشم یکه‌زارع صبح امروز در حاشیه مراسم آغاز تولید آزمایشی پژو 301 در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از آنکه کمپانی پژو ایران را ترک کرد، ایران‌ خودرو داخلی‌سازی محصولاتی که قرار بود در قالب قرارداد مشترک پس از برجام تولید کند را، آغاز کرد و براین اساس مطابق قرارداد با این کمپانی فرانسوی قرار بود خودروهای پژو 2008، 301 و 208 تولید شود ولی پس از ترک پژو به خاطر اینکه خودروی 301 تیراژ بالایی دارد، در مرحله نخست این خودرو بدون اتکا به پژو تولید شد.

وی افزود: در حال حاضر 60 درصد قطعات پژو 301 داخلی‌سازی شده و در زمان تحویل به مشتری میزان داخلی‌سازی به 80 درصد افزایش خواهد یافت. این محصول در فاز اول 100 هزار دستگاه تولید خواهد شد و ظرف چهار سال میزان تولید آن به 250 هزار دستگاه بدون اتکا به پژو خواهد رسید.

یکه‌زارع در جواب به این پرسش که چرا دوباره همکاری با پژو در دستور کار قرار گرفت و پس از ترک ایران از طرف این کمپانی این خودرو همچنان به نام پژو به بازار عرضه می‌شود؟ اظهار کرد: به هر حال این محصولات متعلق به شرکت پژو است ولی به خاطر ترک یکجانبه قرارداد، ما مسیر را ادامه داده و بدون اتکای به این مجموعه بر روی تولید آن متمرکز شده‌ایم.

وی یادآوری کرد: برای این خط تولید در مجموع 60 میلیون یورو سرمایه‌گذاری انجام گرفته است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar