ایران خودرو در دی ماه ۵۰ هزار خودرو تولید کرد

بروزرسانی در: جمعه 4 بهمن 98 ساعت 10:09
ایران خودرو در دی ماه 50 هزار خودرو تولید کرد

رئیس امور مجلس ایران خودرو گفت: شرکت صنعتی ایران خودرو با تولید ۵۰،۰۴۴ دستگاه خودرو در دی ماه سال جاری توانست رکورد تولید را شکسته و درصدد تولید تجاری ۴۱۰ هزار دستگاه خودرو باشد.

مهدی عبدالله زاده رئیس امور مجلس ایران خودرو با اشاره رونق تولید در این شرکت صنعتی، گفت: با همدلی زنجیره تأمین و همت تمامی کارگران خطوط تولید ایران خودرو و حمایت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، این شرکت در دی ماه امسال موفق به تولید بیش از ۵۰ هزار دستگاه خودروی سواری و وانت شد که نسبت به دی ماه سال اخیر بیش از دو برابر افزایش داشته است.

وی افزود: شرکت صنعتی ایران خودرو در دی ماه امسال ۵۰ هزار و ۴۴ دستگاه خودرو تولید کرده است، درحالیکه تولید در دی ماه سال پیش  تعداد ۲۲ هزار و ۹۱۳ دستگاه خودرو ثبت شده است.

عبدالله‌زاده اظهار کرد: با همت جمعی کارکنان و زنجیره تأمین ایران خودرو،‌ از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، ۲۹۱ هزار و ۹۱۵ دستگاه انواع خودرو سواری و وانت تولید شده است در همین حال در روز پایانی دی ماه هم تولید در ایران خودرو به دو هزار و ۵۵۷ دستگاه رسید که این میزان تولید در وضعیت تحریمی رکورد مهمی به حساب می‌آید.

رئیس امور مجلس ایران خودرو با ذکر اینکه طبق آمار و اطلاعات تولید در ایران خودرو، در کنار تولید، تکمیل و تجاری سازی خودروهای کسری‌دار هم ادامه داشته و در ۱۰ ماه سال جاری تعداد ۳۳۶ هزار و ۴۴۰ دستگاه خودرو تجاری سازی و نزدیک به همین تعداد هم تحویل مشتریان و وارد بازار شده است، اضافه کرد: همت و همدلی و اتحاد در زنجیره تأمین ایران خودرو موجب شد تا این خودروساز بزرگ کشور بر شرایط تحمیلی تحریم چیره شده، خطوط تولید را احیا کرده و به شرایط مطلوبی برساند.

وی ادامه داد: رونق در خطوط تولید شرکت‌های قطعه ساز و بازگشت به کار چندین هزار نیروی کار تعلیق شده در صنعت قطعه‌سازی هم بخشی از دستاورد حاصل شده در ماه‌های گذشته است.

عبدالله زاده ادامه داد: با حمایت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسئولان و دولت‌مردان از صنعت خودروی کشور که رونق آن، تولید در بیش از ۶۰ صنعت وابسته را به همراه دارد، اهداف تولیدی در ایران خودرو محقق خواهد شد و در ماه‌های پایانی سال با افزایش عرضه، بازار خودرو هم شرایط مناسب‌تری خواهد یافت.

رئیس امور مجلس ایران خودرو تصریح کرد: انتظار می‌رود با ادامه روند کنونی افزایش شمارگان تولید، در سایت مرکزی و سایت‌های استانی ایران خودرو، هدف امسال که تولید مکانیکی ۳۸۰ هزار دستگاه و تولید تجاری ۴۱۰ هزار دستگاه محقق شود.

خانه ملت

قیمت محصولات ایران خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar