توانمندی های ایران خودرو در زمینه صادرات

چهارشنبه 19 آذر 99 ساعت 12:28
توانمندی های ایران خودرو در زمینه صادرات

مشاور معاون اول رییس جمهوری ضمن ابراز رضایت از اقدامات شرکت صنعتی ایران ‌خودرو در توسعه و تولید محصول، عنوان کرد: توانایی‌های این مجموعه باعث افتخار بوده و زمینه‌ساز خوداتکایی در تولید می‌شود.

حسن دانایی‌فر در دیدار با مدیرعامل شرکت صنعتی ایران‌ خودرو برای بررسی راهکارهای احیای سایت‌های تولیدی ایران‌خودرو در خارج از مرزهای کشور و صادرات مجدد خودرو به کشورهای منطقه در دو بخش سواری و تجاری، ضمن اشاره به توانمندی‌های شرکت صنعتی ایران ‌خودرو در حوزه صادرات اظهار کرد: امروز ظرفیت دو بازار عراق و سوریه که از بازارهای مهم ایران به شمار می‌روند مورد بررسی قرار گرفت. پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های آینده بازار این کشورها، بازارهای بسیار خوبی برای صادرات خودروهای ایرانی باشد.

دبیر ستاد روابط اقتصادی ایران با کشورهای عراق و سوریه، با ذکر این ‌که از سال پیش تحرک خوبی در تولید و عرضه محصولات این خودروساز انجام گرفته، یادآوری کرد: مدیر عامل ایران‌ خودرو در کنار توجه به نیازها و بازار داخل، نگاه به بیرون را هم دارد و به نظر می‌رسد با پیگیری‌هایی که انجام می شود، می‌تواند رخوت و معطلی را که برای مدتی در موضوع صادرات خودرو به وجود آمده برطرف کند.

مدیر عامل شرکت صنعتی ایران‌خودرو هم در این دیدار با اشاره به سایت‌های تولیدی این خودروساز در کشورهای عراق و سوریه گفت: به دنبال ارایه راهکارهایی برای ازسر گیری فعالیت سایت‌های تولیدی ایران‌خودرو در کشورهای عراق و سوریه و صادرات به کشورهای منطقه هستیم.

فرشاد مقیمی با تاکید بر این‌که توانایی راه‌اندازی خط تولید سمند ظرف چند هفته و خودروی دنا ظرف شش ماه را در سوریه داریم، تصریح کرد: به خاطر گرانی و مشکلات دسترسی به سوخت بنزین در کشور سوریه، این دو محصول می‌تواند هم به طور گازسوز و هم به طور بنزینی تولید و عرضه شود.

وی تصریح کرد: ایران‌خودرو علاوه بر تولید و صادرات خودروی سواری، توانایی تولید و صادرات خودروهای کار و سنگین را نیز داراست.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar