خودرو K132 ثمره همکاری شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان برتر داخلی است

بروزرسانی در: جمعه 13 تیر 99 ساعت 17:45
خودرو K132 ثمره همکاری شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان برتر داخلی است

طراحی و تولید قالب‌های قطعات محصولات جدید ایران خودرو در شرکت قالب‌های صنعتی این خودروساز نشان توانایی و رشد بالای این شرکت دارد.

چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۹، فرشاد مقیمی مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو طی بازدیدی از شرکت قالب‌های صنعتی ایران خودرو ضمن بیان مطلب فوق گفت: «محصول k132 ، ثمره همکاری شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان برتر داخلی است و تولید بعضی از قالب‌های قطعات آن با کیفیت بالایی درشرکت قالب‌های صنعتی ایران خودرو در دستور کار قرار گرفته است.»

مقیمی با تاکید بر توانمندی‌های این شرکت افزود: شرکت قالب‌های  صنعتی  ایران خودرو برای توسعه بازار خودرو محدودیت ندارد و می‌تواند دانش فنی خود را در حوزه قالب سازی به دیگر صنایع انتقال دهد.

مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: تمرکز بیش‌تر شرکت قالب‌های صنعتی بر اجرای پروژه‌های تعریف شده در سال «جهش تولید» باشد.

وی با اذعان به این که شرکت قالب‌های صنعتی ایران خودرو باید توان توسعه داشته باشد،افزود: این شرکت فقط به مشتری خاصی به نام ایران خودرو تکیه نکرده و حوزه کاری خود را گسترش دهد.

مقیمی با تاکید بر بهینه سازی هزینه‌ها در سرلوحه برنامه‌های گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با رعایت این اصل و همکاری شرکت‌های دانش بنیان و سازندگان گام‌های موثری برای تولید محصول با کیفیت برخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو تأمین منابع ارزی مورد نیازتولید را از دیگر وظایف شرکت‌های گروه صنعتی ایران خودرو دانست و تاکیدکرد: در وضعیت فعلی باید همه توان و همت خود را به حضور در بازارهای صادراتی معطوف کرده تا در تأمین ارز مورد نیاز وابسته به نظام بانکی نبوده و خودکفا باشیم.

وی تاکیدکرد: هر پروژه‌ای در شرکت صنعتی ایران خودرو با تأیید و اخذ مصوبه از ستاد پروژه‌ها قابلیت اجرا دارد و آماده هرگونه همکاری با شرکت قالب‌های صنعتی برای رفع موانع موجود هستیم.

آمادگی برای تولید پنج میلیون قطعه پرسی

در ادامه این بازدید شاهین صدری مدیرعامل شرکت قالب‌های صنعتی ایران خودرو  ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت در سال ۹۸گفت: «این شرکت طراحی و ساخت قالب‌های K132 را در دستور کاری خود قرار داده است.»

وی ادامه داد: شرکت آیکید امسال که به نام «جهش تولید» مزین شده، توان تولید پنج میلیون مجموعه قطعات پرسی  و ۱۷ میلیون قطعات برای محصولات ایران خودرو  را دارد.

صدری به دیگر پروژه‌های این شرکت اشاره کرد و گفت: پروژه طراحی و ساخت مجموعه قالب‌های سپر جلو و عقب ۲۰۷  صندوق دار، از دیگر پروژ های در دست اجرای این شرکت است.

وی حضور در بازارهای صادراتی را از دیگر اهداف شرکت دانست و افزود: در همین راستا شرکت آیکید موفق به عقد سه قرارداد طراحی و ساخت قالب‌های تودری و بدنه خودرو  برای یکی از شرکت‌های بین المللی بزرگ و مطرح قالب سازی شده است.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "خودرو K132 ثمره همکاری شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان برتر داخلی است"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
علیرضا
مهمان

پروژه K132 طراحیش مثل پژو ۳۰۱ می باشد.