واگذاری شاهین اتوماتیک و ۲۰۷ اتوماتیک به ایثارگران

پنج شنبه 4 آبان 02 ساعت 10:23
واگذاری شاهین اتوماتیک و 207 اتوماتیک به ایثارگران

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران جزئیات اجرای قانون واگذاری خودرو داخلی به جانبازان ۲۵ الی ۴۹ درصد جسمی حرکتی، فرزند شهید، همسر شهید و آزادگان دارای معلولیت را اعلام کرد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی گفت: در راستای اجرای ماده ۴۵ قانون جامع خدمات‌رسانی در خصوص واگذاری خودرو به جانبازان ۲۵ الی ۴۹ درصد جسمی حرکتی، فرزندشهید، همسرشهید و آزادگان دارای معلولیت مورد تائید کمیسیون پزشکی بنیاد بعد از حدود ۱۰ سال از زمان اجرای قانون جامع و نظر به مساعدت وزارت صمت و بانک مرکزی، مقرر شد از مهرماه امسال برای ۲ هزار و ۱۱۲ نفر از مشمولان فوق به صورت جداگانه، یکهزار و ۲۰۰ نفر توسط ایران خودرو، خودرو ۲۰۷ اتوماتیک و ۹۱۲ نفر توسط شرکت سایپا خودرو شاهین اتوماتیک اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

وی افزود: در ارتباط با فرآیند اجرا مقرر شد که در هر ماه پیامکی از سوی شرکت‌های خودرو ساز به مشمولان برای تکمیل اطلاعات و انتخاب نمایندگی و دریافت پیش فاکتور اقدام، و بانک‌های عامل نیز هر ماه برای این افراد نسبت به ارسال پیامک برای دریافت تسهیلات موضوع واگذاری خودرو از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه و تکمیل مابالتفاوت وجه توسط مشمول اقدام شود تا مطابق آئین نامه مذکور شرکت‌های خودرو ساز بعد از دو ماه از تکمیل وجه نسبت به تحویل خودرو به این افراد اقدام کنند.

قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: با تلاش و رایزنی‌های صورت پذیرفته و نظر مساعد شرکت های خودرو ساز، مقرر شد با توجه به محدودیت‌های حرکتی مشمولان خودرو اتوماتیک به آنها تحویل داده شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: طی چند روز گذشته از سوی هر دو خودروساز پیامک‌های ثبت نام و تکمیل پروفایل برای مشمولان ارسال و مقرر شده پیامک‌ها دوباره برای آنها ارسال شود.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: از مشمولان تقاضا می ‌شود در زمان مقرر نسبت به ثبت نام و دریافت تسهیلات وام و تکمیل وجه اقدام کنند.

وی افزود: در خصوص خودروهای وارداتی نیز مراتب از مراجع ذیربط در دست پیگیری است.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

3 دیدگاه ها برای "واگذاری شاهین اتوماتیک و ۲۰۷ اتوماتیک به ایثارگران"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
شاهین نوری
مهمان

خوبه والا استخدام و ازمونا اولویت هزینه ها دانشگاهی تحصیلی رایگان تو ماشینم اینجا هم این یعنی تبعیض سهمیه یعنی تبعیض و تنبل پروری

مهمان
مهمان

میتونیم تنبل نباشیم و در همه عرصه ها از این خاک و جوانان وطنمون دفاع کنیم. تبعیض اینه که من در خونه ام راحت نشسته ام در حالی که برادرانم دارن از وطنم دفاع می کنند. این تبعیض رو خودمان می گذاریم و بعدا خودمان و بچه هایمان از کار خودمان ناراحت می شویم.
هنوز دیر نیست برادر غزه ها در خونند و برادرانی راحت و ناراحت نشسته اند در کمین شانس.

علی
مهمان

خدا نسیب شما هم انشاءالله بکنه.