بنزین ۷ هزار تومانی آنلاین !

جمعه 28 اردیبهشت 03 ساعت 08:49
بنزین 7 هزار تومانی آنلاین !

با توسعه کسب‌وکار‌های آنلاین و شیب تند آن در چند سال اخیر به‌ویژه در دوران کرونا، بسیاری از مشاغلی که حتی تصور نمی‌شد به عنوان خدمت آنلاین بگنجند، شکل گرفتند. جدیدترین و در عین حال عجیب‌ترین این کسب‌وکارها، بنزین‌رسانی آنلاین بود. به تازگی قیمت نهایی خرید بنزین آنلاین بالاتر از مبلغ بنزین آزاد خبرساز شده است.

تا پیش از بنزین‌رسانی آنلاین، خدمات مربوط به خودرو مانند سوخت‌رسانی یا تعمیر در محل، توسط واحد‌هایی که اغلب متعلق به شرکت‌های خودروسازی بود، ارائه می‌شد. برای بهره‌مندی از این خدمات تنها می‌بایست به شماره تلفن مربوط به آن‌ها تماس می‌گرفتید و پس از گفتن مشکل، آدرس خود را به آن‌ها اعلام می‌کردید. هر خدمت هم بسته به نوع اهمیت و زمان‌بری آن، نرخ متفاوتی داشت. هر چند افرادی که حداقل یکبار گذرشان به آن‌ها خورده بود، از قیمت این خدمات و هزینه‌ای که باید در لحظه پرداخت می‌کردند، ناراضی بودند و از نظر آن‌ها نرخ‌های گفته شده غیر معقول بودند.

اما در هر حال برای زمانی که به طور غیر منتظره ماشینتان خراب شده یا بنزین تمام کرده‌اید، گران، اما راهگشا محسوب می‌شدند. در چند مدت اخیر، این نوع خدمات گسترش یافت و سرویس‌های آنلاین خصوصی برای ارائه خدمات خودرو به‌ویژه سوخت‌رسانی تاسیس شدند.

نگاهی به شیوه خدمات‌رسانی آن‌ها نشان می‌دهد که این پلتفرم‌ها بیشتر قشر مرفه جامعه را هدف خود قرار داده‌اند. این جامعه هدف، به صاحبان پلتفرم‌ها اجازه داده تا به بهانه خدمت‌رسانی سریع و با کیفیت، هر قیمتی را برای سرویس‌های خود به‌ویژه سوخت‌رسانی، اعلام کنند. کافیست سری به یکی از این سرویس‌های سوخت‌رسانی آنلاین بزنید؛ قیمت سوخت و محلی که حاضر به سوخت‌رسانی هستند، به طور کامل مشخص است و نیازی به کندوکاو اساسی برای دست‌یابی به اطلاعات نیست. اگر شما در مناطق ۱ تا ۳ تهران، بدون سوخت گیر کرده باشید و بخواهید از این سرویس‌ها بنزین تهیه کنید، بابت هر ۱۰ لیتر باید ۶۹ هزار تومان بپردازید. به عبارتی هر لیتر ۶ هزار و ۹۰۰ تومان! این رقم بیش از دو برابر نرخ بنزین آزاد در جایگاه‌های رسمی سوخت محسوب می‌شود.

نکته قابل توجه آنکه هر چه مقدار بنزین بیشتری بخواهید، قیمت هر لیتر آن کمتر خواهد شد. به عنوان مثال اگر ۱۰۰ لیتر بنزین نیاز داشته باشید، لیتری ۳ هزار و ۹۰۰ تومان باید برای تحویل آن هزینه کنید. اما مگر چند نفر نیاز به ۱۰۰ لیتر بنزین آن هم در محل پیدا می‌کنند؟ بدیهیست که اگر این سرویس‌ها مشتری هم داشته باشند، در حد همان ۱۰ تا نهایت ۳۰ لیتر کفایت می‌کند.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar