افزایش تعداد مسافران با لغو طرح ترافیک

شنبه 25 مرداد 99 ساعت 12:57
افزایش تعداد مسافران با لغو طرح ترافیک

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اینکه طی هفته اخیر نزدیک به ۵ میلیون مسافر از طریق مترو جابه‌جا شده‌اند،‌گفت: ‌لغو طرح ترافیک آمار مسافران را ۵ تا ۱۰ درصد افزایش داده است.

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در خصوص آمار مسافران پایتخت با توجه به لغو طرح ترافیک اظهار داشت: آمار مسافران مترو با لغو طرح ترافیک نه تنها کاهش پیدا نکرده بلکه در بعضی از خطوط ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر هم شده است.

وی گفت:‌ احتمالاً شلوغی خیابان‌ها و نارضایتی مردم از ترافیک در سطح معابر یکی از دلایل افزایش مسافران مترو به خاطر لغو طرح ترافیک است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در پاسخ به این پرسش که هم اکنون شلوغ‌ترین خط مترو کدام خط است؟ گفت: ‌خط یک به خاطر قرار گرفتن در مسیر مراکز اداری، مالیاتی، بازار و دادگاه‌ها شلوغ‌ترین خط محسوب می‌شود و بعد از آن به ترتیب خطوط ۲، ۴ و ۳ شلوغ‌ترین خطوط مترو هستند.

نوبخت بیان داشت: خلوت‌ترین خط مترو خط ۶ است و پیش ‌بینی می‌کنیم با تکمیل شدن این خط آمار مسافران آن بیشتر شود.

وی گفت: طی هفته اخیر نزدیک به ۵ میلیون مسافر با مترو تهران جابه‌جا شده‌اند که البته این آمار نسبت به قبل از شیوع کرونا که روزانه میانگین یک میلیون و ۸۵۰ هزار مسافر بود کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران به فعالیت دستفروشان در مترو پایتخت اشاره کرد و گفت:‌از شهروندان و مسافران مترو درخواست داریم از دستفروشان خرید نکنند چون که این مسأله موجب استمرار حضور دستفروشان در مترو خواهد شد و با موضوع رعایت فاصله‌ اجتماعی منافات دارد.

نوبخت گفت:‌حضور دستفروشان در مترو توانایی ما را جهت مقابله با کرونا کاهش می‌دهد بنابر این از شهروندان درخواست داریم از دستفروشان خرید نکنند.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar