تحویل ۲ ماهه تاکسی های یورو ۵ پس از تکمیل ثبت نام

شنبه 1 آذر 99 ساعت 12:06
تحویل 2 ماهه تاکسی های یورو 5 پس از تکمیل ثبت نام

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: متقاضیانی که در راستای طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی با استاندارد یورو ۵ ثبت ‌نام خود را تکمیل کنند، بعد از یک تا دو ماه خودروی خود را تحویل خواهند گرفت.

مرتضی ضامنی افزود: همانطور که وعده داده بودیم طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی با استاندار یورو ۵ در نیمه دوم آبان ماه کلید خورد.

وی ادامه داد: براساس تفاهم با گروه خودروساز ۴۰ هزار دستگاه خودرو با استاندارد یورو ۵ برای نوسازی ناوگان تاکسی‌های فرسوده تخصیص یافته و امکان ثبت نام در طرح نقدی نوسازی برای مالکان تاکسی‌های فرسوده با مدت زمان محدود فراهم شده است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: در این طرح دو خودرو سمند EF7 و پژو ۴۰۵ پایه گاز سوز پس از طی مراحل مربوط به شماره گذاری، با کاربری تاکسی و استاندارد یورو ۵ مجوزهای لازم را اخذ کرده اند.

وی یادآوری کرد: خودرو سمند نزدیک به ۱۱۸ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ نزدیک به ۱۰۴ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

ضامنی در رابطه با ارائه تسهیلات نوسازی ناوگان تاکسیرانی ادامه داد: شهرداری‌های بعضی از شهرها به موضوع ورود کرده‌ و تسهیلات بانکی ارزان ‌قیمت را فراهم کرده‌اند که این امر در افزایش میزان نوسازی موثر است؛ امیدواریم با مشارکت‌هایی که در حال انجام است تا پایان سال بتوانیم با همکاری دستگاه‌های مربوطه به خصوص شرکت خودروساز، عملکرد مناسبی در این بخش داشته باشیم.

بر اساس این گزارش، طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی از سال ۱۳۹۴ آغاز شد اما به دلیلی مانند نبود قطعات خودرو، گرانی قیمت و بالا رفتن‌ قیمت ارز و عمل نکردن خودرو سازان به تعهداتشان متوقف شد و در عین حال بیش از ۷۰ هزار تاکسی فرسوده نوسازی شد.

البته به دنبال این توقف با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست بیش از ۴ هزارو ۶۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده با استاندارد یورو ۴ شماره گذاری و تحویل متقاضیان شد اما در ادامه نوسازی ناوگان تاکسیرانی قرار است از این به بعد خودروهایی با استاندارد یورو ۵ شماره گذاری شوند.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar