۱۶۰ هزار کامیون‌ فرسوده در حال تردد هستند

سه شنبه 17 اسفند 00 ساعت 10:50
۱۶۰ هزار کامیون‌ فرسوده در حال تردد هستند

رستم قاسمی، صبح سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ در همایش سراسری و نشست تخصصی رؤسای پلیس راهور و راه، اظهار داشت: ناجا در سراسر کشور یار و همکار مردم بوده است و مأموریت‌های بسیار سنگینی دارد.

وی افزود: اگرچه در همه حوادث ناجا و وزارت راه حضور دارند اما در ایام نوروز کار ما سخت‌تر است تا بتوانیم خدمت رسانی مناسبی داشته باشیم.

قاسمی بیان کرد: در وزارت راه و شهرسازی ستاد نوروزی را از چندی قبل آغاز کردیم تا هماهنگی بهتری با راهور داشته باشیم.

رستم قاسمی گفت: ستاد نوروزی در وزارت راه و شهرسازی آغاز به کار کرده تا با همکاری ناجا مجموعه حمل و نقلی راه و شهرسازی با یک هماهنگی کامل، مأموریت‌های جاده‌ای به سرانجام برسد.

وی افزود: در بخش ریلی، هوایی و زمینی در حال انجام اقدامات در حوزه حمل و نقل هستیم و در بخش راهداری ۳۰ هزار نفر در این بخش در حال فعالیت هستند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش جاده‌ای کشور بیشترین حمل و نقل را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: طی سال‌های گذشته آمارهای ثبتی نشان از افزایش تمایل هموطنان از استفاده سفرهای هوایی دارد.

وی با بیان اینکه در بخش دریایی حدود ۸ میلیون نفر مسافر به جزایر قشم و کیش سفر کردند، گفت: تعدادی شناور مسافر بر به این نقاط اعزام شده تا تسهیل در مسافرت‌های دریایی صورت بگیرد.

قاسمی ادامه داد: ۱۶۰ هزار دستگاه از کامیون‌های در حال تردد در کشور باید از رده خارج شوند.

وی افزود: بیش از ۲۲۰ هزار جاده آسفالته در کشور داریم که باید برای نگهداری آن اقدامات لازم صورت بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه از لحاظ زیر ساخت و ناوگان دچار مشکل هستیم، گفت: ناوگان هوایی از لحاظ سنی افزایش دارد و نگران کننده است؛ همچنین در حوزه ریلی ۵۰۰ لوکوموتیو در حال فعالیت هستند که به دلیل نقصانی که وجود دارد، سرعت آنها بسیار پایین است.

قاسمی با بیان اینکه بر اساس استانداردها برای نگهداری جاده‌ای باید هزینه سه درصدی شود، ادامه داد: اگر محاسبه‌ای داشته باشیم عدد بزرگی برای نگهداری جاده‌ای نیاز است و این در حالی است که هیچ بودجه‌ای برای نگهداری جاده‌ای مشخص نشده است.

وی افزود: بودجه حمل و نقل سال ۱۴۰۱، ۲۰ هزار میلیارد تومان است که نمی‌توان با این بودجه تحول ایجاد کرد و باید روش‌های دیگری جایگزین شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar