مشاهده تست فنی خودروی ۶ چرخ سایپا در خیابانهای تهران

جمعه 17 بهمن 99 ساعت 14:34
مشاهده تست فنی خودروی 6 چرخ سایپا در خیابانهای تهران

تصاویر  نشان می دهد، پیکاپ ۶ چرخ زامیاد با پلاک عبور موقت در خیابان های تهران مشاهده شده است.

به گزارش ایران جیب به نقل از اسب بخار ، چندی پیش هم مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد که به زودی نسخه نهایی پیکاپ ۶ چرخ زامیاد معرفی خواهد شد  و قرار است تا این خودرو برای استفاده های خاص در بازار حضور داشته باشد.

زامیاد پادرا پلاس محصول جدید این گروه خودروسازی ، به تازگی در مرکز تحقیقات سایپا به نسخه سه محور ۶ چرخ تبدیل شده است.

پادرا پلاس به عنوان نمونه فیس لیفت وانت های قبلی زامیاد شناخته می شود که در بحث امکانات و ظاهر نسبت به گذشته تا حدی ارتقا پیدا کرده است.

زامیاد پادرا پلاس به موتور ۲.۴ لیتری Z24 مجهز است که ۹۵ اسب بخار را با گشتاور ۱۷۵ نیوتن متر تولید می کند. این توان از طریق جعبه دنده ۱+۵ سرعته به چرخ های عقب این وانت منتقل می شود.

در بحث قوای محرکه این خودرو تفاوت محسوسی با سایر پیکاپ های قدیمی زامیاد ندارد. با این حال استاندارد آلایندگی یورو ۵ نیز برای این پیشرانه در نظر گرفته شده و امکاناتی نظیر ترمزهای ABS و EBD در آن مشاهده می شود.

فرمان هیدرولیک، تهویه مطبوع، شیشه ها و آینه های برقی، مه شکن جلو و عقب و… از جمله ویژگی های این پیکاپ فیس لیفت است. باید به این نکته اشاره کرد که پادرا پلاس حاصل ترکیب فودی لیون F16 با وانت نیسان زامیاد است.

در حال حاضر تولید پادرا پلاس در کارخانه زامیاد آغاز شده و  پیش فروش آن هم چندی پیش در مجموعه سایپا صورت گرفت. اما  با توجه به نیاز برخی دستگاه های امدادی مثل هلال احمر، پروژه تولید پادرا پلاس ۶ چرخ آغاز شده است.

خودروهای ۶ چرخ به خاطر ظرفیت بار بیشتر و  قابلیت بیراهه نوری قوی تر، در نقاط مختلف جهان برای اهداف نظامی و امدادی به کار گرفته می شوند.

آتش نشانی ها، صلیب سرخ، هلال اهمر، امداد راهداری ها و… از جمله مشتریان همیشگی خودروهای ۶ چرخ هستند. البته ماهیت اصلی خودروهای ۶ چرخ در بازار جهانی، انتقال قدرت میان تمام چرخ ها است و اگر قرار باشد تا پادرا پلاس ۶ چرخ به مرحله تولید تجاری برسد، قطعا باید انتقال قدرت آن به سه محور خودرو و با قابلیت تغییر ضرایب انجام شود.

همچنین پادرا پلاس سه محور نیازمند پیشرانه ای قوی تر است و آن طور که گفته می شود، گروه سایپا و شرکت زامیاد، پیشرانه ای جدید را برای خانواده پادرا پلاس در نظر گرفته اند.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar