اقدامات مثبت پارس خودرو در زمینه مقابله با کرونا

یکشنبه 7 اردیبهشت 99 ساعت 14:31
اقدامات مثبت پارس خودرو در زمینه مقابله با کرونا

وزیر کار در بازدید از خطوط تولید پارس ‌خودرو از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سایپا گفت: این مجموعه کمک‌های خوبی را در زمینه مقابله با کرونا در اختیار بخش‌های دیگر صنعت هم قرار داده است.

وی در مورد افزایش تولید در گروه سایپا در سال اخیر هم افزود: خوشبختانه با مدیریت مناسبی که توسط مهندس سلیمانی در سایپا به ‌اجرا درآمده این شرکت موفقیت‌های بزرگی در عرصه تولید به‌ دست آورده که در سال جاری هم ادامه خواهد یافت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سایپا باوجود تحریم‌ها و مشکلات فراوان، توانسته بخش زیادی از تعهدات قبلی خود را برآورده کند که در سال جاری با افزایش تولید محصول این روند شتاب خواهد گرفت.

شریعتمداری با اشاره به برنامه سایپا برای عرضه چند محصول جدید در سال جاری گفت: با ورود این محصولات، جهش تولید در سایه توجه به ظرفیت‌های داخلی محقق خواهد شد.

وی در مورد اقدامات شرکت سایپا در حوزه کارگری هم گفت: خوشبختانه شرکت سایپا توجه جدی به این موضوع داشته و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم برای رفع موانع و مشکلات، همکاری خود را با این خودروساز ادامه خواهد داد.

شریعتمداری افزود: صنعت خودرو به‌عنوان یک صنعت مهم جایگزین واردات محسوب می‌شود که می‌تواند سهم زیادی از صنعت و اقتصاد را به‌خود اختصاص دهد.

وی افزود: این صنعت با خوداتکایی و استفاده از ظرفیت‌ها توانسته نوآوری‌های بزرگی را رقم زده و کشور را از واردات بی‌نیاز کند.

مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا هم در این بازدید گفت: سایپا در سال اخیر کمترین میزان کاهش تولید را در بین خودروسازان داشته و تعهدات قبلی خود را با سرعت پوشش می‌دهد.

سلیمانی افزود: با ایجاد نظم و انضباط مالی هم اکنون بدهی معوقه نداریم و سایپا و پارس‌ خودرو از شمولیت ماده ۱۴۱ خارج شده‌اند.

به گفته وی شرکت خودروسازی سایپا قصد دارد در سال جاری تولید محصولات خود را افزایش دهد.

سلیمانی گفت: چند محصول جدید را در نیمه نخست امسال به تولید انبوه خواهیم رساند و به بازار عرضه خواهیم کرد.

وی یادآور شد: اقداماتی مانند توقف دو مدل محصولات خانواده پراید و افزایش تولید محصول در کنار برنامه تولید چند خودرو در سال جاری در سایپا محقق شده است.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar