۳ عاملی که باعث رشد سایپا می‌شود

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 01:06
3 عاملی که باعث رشد سایپا می‌شود

شرکت سایپا با انتشار گزارش مرداد ماه باعث شد تا بازار، تحول فروش را در این شرکت شاهد باشد. این تحول در فروش موجب اقبال به سهام شرکت و رشد قیمتی از یک طرف و افزایش کف حمایتی در سهم از طرف دیگر شده است.

سایپا با گزارش مرداد ماه نشان داد با سرعت در حال تکمیل و تولید خودرو به منظور پاس کردن تعهدات پیش فروشی خود است؛ به صورتی که در خبرها آمده است شرکت وعده داده تا پایان نیمه اول سال تمام تعهدات خود را در سال ۹۷ پاس خواهد کرد.

این امر یک نکته مهم دارد، در نیمه دوم سال شاهد فروش عمده محصولات شرکت با قیمت‌های جدید بوده و گزارشات نیمه دوم سال در سایپا متفاوت از نیمه اول خواهد بود.

در کنار تحول در تولید و فروش، برنامه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی سایپا از تجدید ارزیابی هم جدی‌تر دنبال می‌شود و بازار به شرکت‌هایی که از این محل افزایش سرمایه دارند روی خوشی نشان می‌دهد.

3 عاملی که باعث رشد سایپا می‌شود

3 عاملی که باعث رشد سایپا می‌شود

3 عاملی که باعث رشد سایپا می‌شودولی سومین عامل، توجه سایپا به آگهی‌های بالا است. آگهی‌هایی که نشان می‌دهد سایپا در مسیر بسیار درستی قرار گرفته است. فروش دارایی‌هایی که شامل املاک و شرکت‌های زیر مجموعه است، چند تأثیر مهم بر شرکت دارد:

اول موجب شناسایی سود فروش در مرحله اول خواهد شد. در مرحله دوم باعث ورود جریان نقدینگی سنگینی به شرکت می‌شود که این امر خود چندین مزیت دارد: ابتدا موجب افزایش توان مالی شرکت و افزایش تولید و فروش محصول شده و سپس موجب کاهش اخذ تسهیلات در شرکت و در نتیجه کاهش هزینه‌های مالی خواهد شد.

به طور قطع می‌توان گفت سایپا وارد مسیر نجات مالی شده است. فروش همه جانبه دارایی‌ها، باعث تحول شرکت شده و دو عامل، یعنی کاهش تولید و هزینه‌های مالی بالا، بهبود خواهد یافت و امیدهای زیادی را در این شرکت رقم خواهد زد.

بورس ۲۴

قیمت محصولات سایپا

فروش فوری سایپا

فروش نقدی سایپا

فروش اقساطی سایپا

ثبت نام پیش فروش سایپا

قیمت پراید

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar