آیا پراید پس از توقف تولید گران می‌شود؟

بروزرسانی در: سه شنبه 9 مهر 98 ساعت 16:39
آیا پراید پس از توقف تولید گران می‌شود؟

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن می‌گوید: قرار است خودرو جدیدی که تلفیقی از پراید و تیبا است، جایگزین پراید و به بازار معرفی شود. توقف خودرو پراید تا سال ۹۹ امکان‌پذیر نیست.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن در جواب به این سؤال که پلیس وعده داده سال آینده پراید را شماره‌گذاری نخواهد کرد، آیا پراید پس از توقف تولید گران می‌شود؟ گفت: ما عقیده داریم که توقف خودرو پراید تا سال آینده امکان‌پذیر نیست. یعنی تا زمانی که خودرو جایگزین برای پراید از طرف شرکت‌های خودروسازی معرفی نشود این خودرو هم متوقف نخواهد شد.

آرش محبی‌نژاد در ادامه افزود: اگر خودرو جدید از راه نرسد و خط تولید پراید متوقف شود قطعاً قیمت خودرو گران خواهد شد؛ این در حالی است که با معرفی خودروی جدید یکی از شرکت‌های خودروسازی قیمت این خودرو نه تنها گران نمی‌شود بلکه ارزان‌تر هم خواهد شد؛ مثل زمان تولید خودروی پیکان که این اتفاق افتاد. بعد از معرفی پراید و جایگزینی این خودرو به جای پیکان قیمت این خودرو نه‌تنها گران نشد، بلکه به مرور زمان قیمت این خودرو قدیمی روند ارزانی را به خود گرفت.

او در جواب به این سؤال که کدام خودروهای تولید داخل جایگزین پراید می‌شوند؟ اظهار کرد: خودرویی مانند تیبا و یک خودرو جدید که مراحل ساخت آن تمام شده، قرار است به زودی به مرحله تجاری‌سازی برسد. بعد از معرفی این خودرو جدید به بازار، این خودرو (که تلفیقی از پراید و تیبا است) جایگزین پراید می‌شود. البته بخشی از قطعات این خودرو جدید هم مثل پراید و تیبا از کشورهای خارجی تأمین می‌شود.

محبی‌نژاد گفت: قطعاً در مرحله اول، این خودرو جدید که تلفیقی از پراید و تیبا است با تیراژ پراید تولید نخواهد شد و باید در آینده منتظر ارائه برنامه خودروسازان و رونمایی از این خودرو جدید برای جایگزینی پراید باشیم.

تجارت نیوز

قیمت پراید

قیمت محصولات سایپا

معرفی ۳ خودرو برای جایگزینی پراید

رشد تولید و فروش پراید و توقف تولید سراتو

دلیل ثبات نسبی قیمت خودروهای داخلی چیست؟

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar