ایران خودرو و سایپا افزایش قیمت دادند

چهارشنبه 15 اردیبهشت 00 ساعت 10:14
ایران خودرو و سایپا افزایش قیمت دادند

به روزرسانی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

جدول قیمت احتمالی برخی از خودرو های داخلی

با مصوبه شورای رقابت، قیمت رسمی (کارخانه‌ای) محصولات ایران خودرو به طور متوسط ۸.۲ درصد و خودروهای سایپا به طور میانگین ۸.۹ درصد افزایش یافت.

شورای رقابت قیمت محصولات ایران خودرو را افزایش داد. طبق مصوبه جدید این شورا، بر اساس تورم بخشی یک ساله اعلام شده توسط بانک مرکزی، بعد از کسر تورم‌های اعمال شده قبلی در سه ماه اول و دوم سال ۹۹ و نیز بعد از اعمال متغیرهای کیفیت و بهره وری، برای شرکت ایران خودرو به طور متوسط ۸.۲ درصد و برای شرکت سایپا به طور متوسط ۸.۹ درصد افزایش قیمت محاسبه شده است.

این افزایش قیمت، برای تمامی خودروهای مشمول دستورالعمل قیمت‌گذاری شورا، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اعمال و اجرا می‌شود.

اگر چه شورای رقابت «میانگین» رشد قیمت خودروسازان را اعلام کرده و برای قیمت های نهایی باید منتظر جزئیات بیشتر بود، با این حال می توان حدودودی قیمت رسمی خودروها را مطابق جدول محاسبه کرد. در همین حال برخی کارشناسان به گران شدن خودرو با وجود ارزان شدن قیمت ارز و کاهش هزینه های ارزی خودروسازان و افت قیمت مواد اولیه خودرو نظیر فولاد انتقاد کردند.

 

جدول قیمت احتمالی برخی از خودرو های داخلی

 

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

ایران خودرو ۸.۲ درصد و سایپا  ۸.۹ درصد افزایش قیمت دادند.

براساس مصوبه شورای رقابت، برای محصولات ایران‎خودرو به طور متوسط ۸/۲ درصد و برای محصولات سایپا به طور متوسط ۸/۹ درصد افزایش قیمت در نظر گرفته شد. 

افرادی ‎که تا پایان سال ۹۹ برای خرید خودرو ثبت‎ نام کرده‎ و پیش ‎پرداخت داشته ‎اند و مشمول دریافت سود نیستند، مشمول افزایش قیمت نمی‎ شوند. 

جزئیات کامل دستورالعمل شورای رقابت:

 

ایران خودرو و سایپا افزایش قیمت دادند

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "ایران خودرو و سایپا افزایش قیمت دادند"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
علی
مهمان

خدا لعنتتون کنه

حسن
مهمان

تورم کوفت زهر مار دست خودتونه