چرا خودرو ارزان نمی‌شود؟

یکشنبه 29 دی 98 ساعت 15:24
چرا خودرو ارزان نمی‌شود؟

فعالان بازار خودرو عقیده دارند هنوز فاصله زیادی بین قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد ولی وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.

معاملات در بازار قفل شده و نه کسی حاضر به خرید خودرو است و نه فروشنده‌ای در بازار وجود دارد.  البته بر خلاف بازار  تنور معاملات در فضای مجازی داغ است و هر کس بنا بر سلیقه خود قیمتی را برای خودروها تعیین می‌کند تا شاید خریداری وجود داشته باشد. اعلام نرخ‌های متفاوت و روبه رشد در حالی در فضای مجازی مطرح می‌شود که بنا به روایت فعالان بازار در بازار رسمی خرید و فروش خودرو خبری از رونق معاملات نیست.

علاوه بر این خودروسازان هم در این شرایط مدام از افزایش تولید و عرضه محصولات در بازار صحبت می‌کنند ولی چرا با وجود اظهارات خودروسازن در تولید خودرو هنوز اتفاق خاصی در بازار به وجود نیامده و فقط مردم روزانه شاهد قیمت‌های متفاوت برای انواع محصولات در بازار هستند!

البته آمارهای وزارت صنعت در میزان تولید انواع خودروهای سواری در پایان آبان ماه امسال نشان از کاهش ۳۳.۲ درصدی تولید دارد که این موضوع نشان می‌دهد خودروسازان هنوز فاصله معنا داری در اجرای تعهدات خود نسبت به خریداران دارند.

چرا خودرو ارزان نمی‌شود؟

فعالان بازار خودرو عقیده دارند هنوز فاصله زیادی بین قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل کرده و همین عمل عاملی می‌شود تا هر روز اختلاف قیمت کارخانه محصولات با بازار رشد داشته باشد.

علاوه بر این فروشندگان خودرو می‌گویند هم اکنون فضای مجازی به صورت خود مختار پر از آگهی‌های فروش خودرو آنهم با قیمت‌های بالاست این در حالی است که عملاً با رکود بازار خبری از خریدار در بازار نیست.

وضعیت این روزهای بازار خودرو و ثبت قیمت‌های متفاوت برای انواع خودروها نشان می‌دهد کاهش قیمت‌ها و رونق بازار در خرید و فروش خودرو آنهم در ماه‌های پایانی امسال همچنان با ابهاماتی زیادی روبه رو است. از سوی  دیگر بلاتکلیفی خریداران در تحویل خودروهای ثبت نامی هم بر حجم مشکلات مردم اضافه کرده است.

هم اکنون خیلی از خریداران حتی تکمیل وجه خودروهای ثبت نامی را هم انجام داده‌اند و اما خبری از تحویل خودروها نیست. امروز  مردم نگرانند آیا در ماه‌های پایانی سال ۹۸ امکان دریافت خودروهای ثبت نامی خود را دارند یا خیر !

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar