آیا کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه خواهد داشت؟

بروزرسانی در: دوشنبه 8 دی 99 ساعت 14:29
آیا کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه خواهد داشت؟

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در مورد کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد، توضیحاتی داد.

نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با تاکید بر اینکه قیمت خودرو همچنان در بازار آزاد اعلام نشده است، گفت: بیش از یک ماه است که هیچ معامله ای در بازار خودرو انجام نگرفته و خرید و فروش ها صفر است. همانطور که تالارهای پذیرایی هیچ مشتری ندارند و با رکود رو به رو شدند و این رکود به سراغ نمایشگاه داران هم آمده است.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در مورد علت معامله نشدن خودرو در بازار آزاد، گفت: فروشنده ها، از فروش خودرو خودداری می کنند، چون که بعضی از آنها در زمان گرانی خودرو خرید کرده اند و اگر در این زمان خودرو را بفروشند، ضرر می کنند، در مقابل خریداران به دلیل افت قیمت ها در بازار از خرید خودرو ممانعت می کنند و این رویه موجب کاهش معاملات در بازار شده است.

کاشانی نسب با تاکید بر اینکه قیمت ها تا زمان ثبات، ممکن است کاهش داشته باشد، گفت: منتظر ثبات در بازار خودرو هستیم و اگر بازار ثبات پیدا کند، خرید و فروش رونق می گیرد و قیمت را می توان اعلام کرد. اکنون تنها قیمت خودرو در فضای مجازی اعلام می شود.

او با ذکر اینکه با وجود اینکه ۱۸۰ هزار خودروی ناقص در پارکینگ خودروسازان وجود دارد و  دلالان که مهم ترین عامل افزایش قیمت ها بودند از بازار خودرو خارج شده‌اند،گفت: بنابراین قیمت خودرو‌های داخلی ارزان قیمت به دو دلیل کاهش قدرت خرید مردم و خروج دلالان از بازار کاهش پیدا خواهد کرد.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در مورد خرید و فروش خودرو‌های تازه تولید شده خودروسازان، گفت: بعضی از قیمت‌ها که در بازار آزاد اعلام می‌شود، ساختگی است به ویژه در خصوص خودرو‌های تازه تولید شده، به طور مثال در خصوص خودرو ۲۰۷ سقف شیشه‌ای ایران خودرو هیچ خرید و فروشی صورت نگرفته است.

باشگاه خبرنگاران جوان

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar