افزایش ۳۰ درصدی مراجعات به مراکز معاینه فنی

سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
افزایش 30 درصدی مراجعات به مراکز معاینه فنی

مدیر عامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور از افزایش ۳۰ درصدی مراجعات به مراکز معاینه فنی در سراسر کشور نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

سعید قیصر ، در تشریح آخرین وضعیت مراجعات شهروندان به مراکز معاینه فنی در سراسر کشور گفت: از تاریخ ۱۵ تا ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری ۳۴۴ هزار و ۴۷۴ مراجعه به ۶۳۳ مرکز فعال در سراسر کشور انجام شده است که در مقایسه با زمان مشابه سال اخیر شاهد افزایش ۳۰ درصدی مراجعات شهروندان به مراکز معاینه فنی هستیم.

وی افزود: از تاریخ ۱۵ تا ۲۲ اردیبهشت در سال گذشته  ۲۴۹ هزار و ۳۲۷ خودرو به مراکز معاینه فنی در سراسر کشور مراجعه کرده بودند.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در تشریح آمار مراجعات به مراکز معاینه فنی در شهر تهران هم گفت: از ۱۵ تا ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری ۸۵ هزار و ۱۴۳ خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند که  نزدیک به ۱۰ تا ۱۲ درصد مراجعات نسبت به زمان مشابه سال اخیر که نزدیک به ۷۴ هزار و ۲۷۰ مراجعه بوده است افزایش پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: آمار مراجعات نشان می‌دهد که اشتیاق شهروندان برای مراجعه به مراکز معاینه فنی و اخذ گواهی معاینه فنی افزایش پیدا کرده و این روند در آینده هم بیشتر خواهد شد؛ لذا در آینده نزدیک با بحران جدی در کلانشهرها به ویژه تهران برای مراجعه به مراکز معاینه فنی رو به رو خواهیم شد لذا از همه شهروندان درخواست می‌کنم طوری برنامه ریزی کنند که در روزهای پیش‌رو و در ماه مبارک رمضان که مراکز خلوت هستند برای اخذ گواهی معاینه فنی مراجعه کنند تا پس از ماه مبارک رمضان در صف‌های طولانی مراکز معاینه فنی معطل نشوند.

قیصر با اشاره به این که هم اکنون ۵۶ خط به طور فعال در شهر تهران به شهروندان برای اخذ گواهی معاینه فنی خدمات ارائه می‌کنند، افزود: هفته آینده جلسه‌ای خواهیم داشت تا در خصوص پیش بینی افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی پس از ماه مبارک رمضان تدابیر لازم اتخاذ شود تا مردم در مراجعات اتلاف وقت کمتری داشته باشد. نتایج و تصمیمات اتخاذ شده قطعاً به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar