فعالیت مراکز معاینه فنی در تعطیلات عید فطر

شنبه ۲ خرداد ۹۹ ساعت ۱۱:۱۶
فعالیت مراکز معاینه فنی در تعطیلات عید فطر

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با اشاره به اتمام مهلت پلیس برای عدم اعمال قانون در مورد خودروهای فاقد معاینه فنی گفت: مراکز معاینه فنی در جنوب تهران بدون ترافیک نسبت به ارائه خدمات اقدام می‌کنند.

حسین مقدم در خصوص وضعیت مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی با توجه به اتمام مهلت پلیس گفت: روزانه  نزدیک به ۷۳۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می‌کنند که با توجه به افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در دو سال گذشته و افزایش ساعت کاری و ... هم اکنون شرایط مراجعات به مراکز  عادی است.

وی با ذکر اینکه تنها بعضی از مراکز  آن هم در بعضی از ساعات  مراجعات بیشتری دارند اما حتی در این مراکز،  شهروندان  کمتر از یکساعت و نیم باید صبر کنند تا از خدمات معاینه فنی استفاده کنند. گفت: البته اکثر مراکزی  که در قسمت جنوبی تهران واقع شدند؛ مانند مرکز چمران، الغدیر، شقایق بسیار خلوت بوده وشهروندان می‌توانند بدون هیچ انتظار و صفی معاینه فنی خودروی خود را در آن مراکز انجام دهند.علاوه بر این می‌توانند با استفاده از نوبت دهی آنلاین بدون معطلی از خدمات معاینه فنی مراکز شهر تهران استفاده کنند.

خالی بودن ۵۰ درصدی ظرفیت سامانه نوبت دهی

مقدم با تاکید بر اینکه هم اکنون مراجعه با وقت قبلی از طریق سامانه نوبت دهی در هشت مرکز بیهقی، سراج، الغدیر، شقایق، نیایش، آبشناسان، چمران و دماوند امکان پذیر بوده  اما در مجموع بالغ بر۵۰ درصد از ظرفیت نوبت دهی خالی است. گفت: توصیه می‌شود شهروندان جهت مدیریت زمان حتماً با وقت قبلی از طریق این سامانه به مراکز مراجعه نمایند.ضمناً شهروندان می‌توانند با استفاده از سامانه مدت انتظار و کنترل طول صف و میزان معطلی خلوت‌ترین مرکز را برای انجام معاینه فنی انتخاب کنند. مرکز شقایق و چمران بسیار خلوت بوده و کمتر از  نیم ساعت خدمات معاینه فنی ارائه می‌شود.

وی افزود: در چند روز گذشته  ستاد معاینه فنی جهت تسهیل در ارائه خدمات نسبت به افزایش ساعت کاری در چندین مرکز و افزایش پذیرش خودروها با سامانه نوبت دهی اقدام کرده و   ساعت کاری سه مرکز دماوند، چمران و شقایق را به مدت یک ساعت افزایش یافته وجهت تسریع در ارائه خدمات در این یکساعت افزایش، از ساعت ۱۷ تا ۱۸ پذیرش صرفاً اینترنتی و با نوبت دهی آنلاین انجام می‌شود و در صورت اقبال عمومی ساعت فعالیت و این نحوه پذیرش افزایش خواهد یافت.

مقدم با ذکر اینکه در ۴ و ۵خرداد ماه باتوجه به تعطیلات عید فطر،‌ بعضی از مراکز فعال هستند افزود: مراکز خاوران،امام رضا، زمان آباد،بعثت و فدائیان اسلام از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۶ فعال هستند.

فعالیت مراکز معاینه فنی در تعطیلات عید فطر

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar