مراجعه روزانه ۸ هزار خودرو به مراکز معاینه فنی

یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۹ ساعت ۱۴:۳۰
مراجعه روزانه 8 هزار خودرو به مراکز معاینه فنی

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های تهران گفت: روزانه در حدود ۸۰۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می‌کنند.

حسین مقدم مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های تهران، درباره مراجعات به مرکز معاینه فنی توضیح داد: با توجه به افزایش شمار خطوط معاینه فنی در دو سال گذشته و افزایش ساعت کاری و فعالیت چندین مرکز در ایام تعطیلات، هم اکنون شرایط مراجعات به مراکز کاملاً عادی است.

وی افزود: تنها برخی از مراکز در برخی از ساعات ممکن است میزان مراجعات بیشتری در مقایسه با دیگر مراکز داشته باشند که حتی در آن مرکز اندک هم شهروندان می‌توانند در کمتر از یک ساعت از خدمات معاینه فنی استفاده کنند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های تهران ادامه داد: اکثر مراکزی که در قسمت جنوبی تهران واقع شده نظیر مرکز چمران-الغدیر-شقایق بسیار خلوت بوده و شهروندان می‌توانند بدون هیچ انتظار و صفی معاینه فنی خودروی خود را در آن مراکز انجام دهند. علاوه بر این می‌توانند با استفاده از نوبت دهی آنلاین بدون معطلی از خدمات معاینه فنی مراکز شهر تهران استفاده کنند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های تهران با ذکر اینکه در چند روز اخیر با افزایش مراجعات مواجه بودیم، اضافه کرد: این ستاد نسبت به افزایش پذیرش خودرو‌ها با سامانه نوبت دهی اقدام کرده و علاوه بر آن ساعت کاری سه مرکز دماوند-چمران-شقایق را به مدت یک ساعت افزایش داده است، شایان ذکر است جهت تسریع در ارائه خدمات در این یک ساعت افزایش، از ساعت ۱۷ تا ۱۸ پذیرش صرفاً اینترنتی و با نوبت دهی آنلاین انجام می‌شود و در صورت اقبال عمومی ساعت فعالیت و این نحوه پذیرش افزایش خواهد یافت.

مقدم گفت: این مجموعه برای صیانت و حفظ سلامت شهروندان و کارکنان تمام تلاش خود را در رعایت دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا بکار گرفته و در این راستا اقداماتی مانند ضدعفونی مستمر مراکز معاینه فنی، ضدعفونی کارت‌های بانکی قبل مرحله پذیرش، استفاده از ماسک و دستکش یکبار مصرف برای هر خودرو توسط پرسنل، اجرای فاصله گذاری در محل‌های استقرار شهروندان، ارسال پیامک اموزشی و اگاه بخشی به شهروندان، انجام داده است.

او افزود: ارائه خدمات در مراکز به طوری است که تا هنگام پذیرش خودرو، رانندگان در داخل خودروی خود قرار داشته و تنها در زمان آزمون و دریافت نتایج از خودرو خارج می‌شوند؛ در این ارتباط هم محل‌هایی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مرکز نشانه گذاری شده که رانندگان در آن مدت زمان ۱۰ دقیقه‌ای که خارج خودرو هستند در آن محل‌ها می‌ایستند، با عنایت به اینکه تعداد مشخصی خودرو در سالن‌های معاینه فنی کنترل می‌شوند، لذا افزایش مراجعات تأثیری در ایجاد ازدحام و تجمیع افراد خارج از خودرو در مراکز نخواهد داشت. این ازدحام و افزایش تنها در صف انتظار، که رانندگان داخل خودرو هستند، اتفاق می‌افتد.

باشگاه خبرنگاران جوان

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar