ارسال خودرو به مقاصد مختلف با قطار + جدول هزینه

یکشنبه 26 اسفند 97 ساعت 10:54
ارسال خودرو به مقاصد مختلف با قطار + جدول هزینه

مسافران همیشه دوست دارند به راحتی و همچنین بیشترین ایمنی به مقصد برسند و چه وسیله‌ای بهتر از قطار می‌تواند این دغدغه را رفع کند. با این حال مشکل اصلی پس از رسیدن به مقصد شروع می‌شود و آن‌هم دسترسی سخت به حمل‌ونقل درون شهری در ایام نوروز است که مسافرت با خودرو را ضروری می‌نماید. این مشکل اصلی چند سالی است که از طرف راه‌آهن جمهوری اسلامی برطرف شده است و مسافران می‌توانند همراه خودروی خود با قطار سفر کنند.

شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی همه روزه خدمتی را به مسافران ارائه می‌دهند که در ایام نوروز بیش‌ازپیش باید موردتوجه هم وطنان قرار گیرد و آن‌هم جابه‌جایی خودرو به‌وسیله ریل است به این معنی که خودروها را سوار واگن‌های خودروبر می‌کنند و در مقصد به صاحب آن تحویل می‌دهند.

واگن‌های خودرو بر شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی دوطبقه بوده و گنجایشی بین ۱۰ تا ۱۲ ماشین رادارند. البته همه مسیرهای ریلی امکان حمل ماشین را نداشته، اما شماری از شهرهای بزرگ در لیست راه‌آهن هستند که این امکان رادارند.

مهم‌ترین شرطی که باید مسافران مدنظر داشته باشند این است که ارتفاع خودرو باید کمتر از ۱۵۸ سانتی‌متر و عرض آن تا ۱۸۰ سانتی‌متر باشد.

بعدازاین توضیحات نخستین مسئله‌ای که به ذهن خطور خواهد کرد این است که باید برای فرستادن خودرو به مقصد موردنظر از چه طریق بلیت خریداری کرد برای این منظور دو حالت متبادر است یک اینکه می‌توانید به دفترهای فروش بلیت سر بزنید یا به طور آنلاین بلیت خرید داری کند که برای این امر کافی است به سایت شرکت رجا raja.ir رفته و بلیت ارسال خودرو را باز مبدأ به مقصد موردنظر تهیه کنید.

به هر صورت باید یادآور شد که بلیت حمل خودرو باید نهایتاً تا ۳ ساعت مانده به زمان حرکت قطار خریداری‌شده باشد و حق بیمه خودرو که وابسته با ارزش ریالی خودرو است به همراه قیمت بلیت پرداخت شده باشد. همچنین اگر قرار است مسافر شخصاً خودرو را تحویل راه‌آهن دهد بلیت را به اسم فرد موردنظر تهیه کرده و حتماً مدارک شناسایی و سند و کارت ماشین معتبر برای تحویل خودرو همراه مسافر باشد و فراموش نباید کرد که یک ساعت پیش از زمان حرکت قطار، ماشین باید به انبار تحویل داده شود.

در رابطه با تحویل ماشین‌های پلاک نشده و سازمانی باید گفت که اگر خودرو صفرکیلومتر است و هنوز شماره نشده، باید هنگام تحویل، برگه فروش نشان داده شود. برای این خودروها به جای شماره پلاک، شش رقم آخر شماره شاسی یادداشت می‌شود همچنین اگر ماشین به سازمانی تعلق دارد، باید برگه معرفی سازمان ارائه شده درصورتی که ماشین گذر موقت باشد، اگر زمان مجوز عبورش تمام نشده، تحویل گرفته می‌شود علاوه بر آن خودرو تصادفی یا معیوب با قطارجابه جا نشده و فقط خودروی سالم و روشن تحویل گرفته می‌شود.

گفتنی است که باید دقت کرد که مقدار بنزینی که در باک ماشین باقی‌مانده، از یک چهارم باک کمتر باشد علاوه بر آن سربازتری خودروها در مبدأ جدا به دلیل موارد ایمنی جدا شده و در شهر مقصد مجدداً نصب می‌شوند.

بعد از طی مسیر و رسیدن خودرو به مقصد موردنظر تا ۲۴ ساعت از زمان رسیدن ماشین به مقصد، پارکینگ رایگان است. اگر در این فاصله خودرو تحویل گرفته نشود تا ۵ روز بعد هرروز ۱۵ هزار تومان هزینه پارکینگ اضافه خواهد شد و از روز پنجم به بعد، روزانه ۲۰ هزار تومان هزینه پارکینگ می‌شود.

در صورت تغییر برنامه امکان استرداد بلیت هم وجود داشته اما با توجه به این که چقدر تا زمان حرکت باقی‌مانده مبلغ استرداد متغیر است و باید به قوانین درج شده روی بلیت توجه کرد.

هزینه‌های ارسال خودرو به مقاصد مختلف از طریق ریل برای ایام نوروز به شرح ذیل است:

مسیر حمل خودرو با قطار

(قیمت بلیط برای حمل خودرو با قطار (به تومان

تهران – اهواز

۱۵۲۷۵۰

اهواز – تهران

۱۵۲۷۵۰

اهواز – مشهد

۲۳۵۰۰۰

مشهد – اهواز

۲۳۵۰۰۰

تهران – مشهد

۱۴۹۴۰۰

مشهد – تهران

۱۴۹۴۰۰

تهران – تبریز

۱۰۷۷۵۰

تبریز – تهران

۱۰۷۷۵۰

تبریز – مشهد

۲۲۵۵۰۰

مشهد – تبریز

۲۲۵۵۰۰

تهران – شیراز

۱۴۹۴۰۰

شیراز – تهران

۱۴۹۴۰۰

اصفهان – بندرعباس

۱۳۴۴۰۰

بندرعباس – اصفهان

۱۳۴۴۰۰

شیراز – مشهد

۲۱۵۵۰۰

مشهد – شیراز

۲۱۵۵۰۰

تهران – یزد

۹۱۶۵۰

یزد – تهران

۹۱۶۵۰

یزد – مشهد

۱۰۹۴۰۰

مشهد – یزد

۱۰۹۴۰۰

تهران – کرمان

۱۵۴۴۰۰

کرمان – تهران

۱۵۴۴۰۰

تهران – کرمان – زاهدان

۱۹۵۵۰۰

زاهدان – کرمان – تهران

۱۹۵۵۰۰

کرمان – مشهد

۱۰۹۴۰۰

مشهد – کرمان

۱۰۹۴۰۰

تهران – بندرعباس

۲۳۴۴۰۰

بندرعباس – تهران

۲۳۴۴۰۰

بندرعباس – مشهد

۲۱۵۵۰۰

مشهد – بندرعباس

۲۱۵۵۰

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar