اعلام جزئیات نرخ رفت و آمد در محدوده زوج و فرد + تمام هزینه‌ها

بروزرسانی در: شنبه 25 خرداد 98 ساعت 11:09
اعلام جزئیات نرخ رفت و آمد در محدوده زوج و فرد + تمام هزینه‌ها

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران در خصوص نرخ رفت و آمد در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا یا همان زوج یا فرد سابق که از اول تیرماه اجرایی می‌شود، توضیحاتی ارائه کرد.

عمار سعیدیان‌فر در خصوص بهای عوارض ورود به محدوده طرح کاهش آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق در سال ۱۳۹۸ با ذکر این‌که در طرح جدید داشتن معاینه فنی برتر و نداشتن آن در تعیین نرخ نهایی مؤثر است، گفت: اگر وسیله نقلیه چند بار در یک روز توسط دوربین‌ها مشاهده شود، نخستین ورود و آخرین خروج ملاک محاسبه خواهد بود و براساس داشتن نوع معاینه فنی برتر یا عادی میزان پرداخت به ازای هر روز رفت و آمد در محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق اعلام می‌شود.

به گفته او براین اساس اگر وسیله نقلیه چند بار در یک روز توسط دوربین‌ها مشاهده شود، در صورتی که ورودش بعد از ساعت ۱۰ و خروج قبل از ساعت ۱۶ باشد،چنانچه دارای معاینه فنی باشد مبلغ ۷۲۴۵ تومان برای او محاسبه می‌شود و در صورتی که همین فرد با همین شرایط فاقد معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۹۶۶۰ تومان برای او محاسبه می‌شود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک با ذکر این‌که اگر وسیله نقلیه چندبار توسط دوربین‌ها در یک روز مشاهده شود در صورتی که ورودش پیش از ساعت ۱۰ و خروج‌اش قبل از ساعت ۱۶ باشد در صورتی که دارای معاینه فنی برتر باشد، مبلغ ۱۰ هزار و ۳۵۰ تومان و در صورتی که فاقد معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان برای وی محاسبه می‌شود، اظهار کرد: اگر خودرویی چندبار توسط دوربین‌ها دیده شود در صورتی که ورودش پیش از ساعت ۱۰ و خروج‌اش پس از ساعت ۱۶ باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۱۵ هزار و ۵۲۵ تومان برای او محاسبه می‌شود و در صورتی که فاقد معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان برای او محاسبه خواهد شد.

سعیدیان‌فر با ذکر این‌که اگر وسیله نقلیه‌ای چندبار توسط دوربین‌ها در یک روز مشاهده شود با آنکه نخستین ورود و آخرین خروج ملاک محاسبه خواهد بود، ادامه داد: اگر خودرویی ورود پس از ساعت ۱۰ و خروج بعد از ساعت ۱۶ باشد اگر دارای معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۱۰ هزار و ۳۵۰ تومان برای وی محاسبه خواهد شد و اگر فاقد معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۱۳هزار و ۸۰۰ تومان برای او محاسبه خواهد شد.

او با ذکر این‌که اگر وسیله نقلیه‌ای یکبار توسط دوربین‌ها در یک روز مشاهده شود، شرایط مالی متفاوت خواهد بود، گفت: ‌اگر این وسیله نقلیه قبل از ساعت ۱۰ ترددش توسط دوربین‌ها ثبت شود در صورتی که دارای معاینه فنی برتر باشد، مبلغ ۱۰هزار و ۳۰۵ تومان برای وی محاسبه خواهد شد و در صورتی که فاقد معاینه فنی برتر باشد ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان بابت رفت و آمد در محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

او با ذکر این‌که اگر وسیله نقلیه یکبار در روز رفت و آمد کند و اگر ترددش بعد از ساعت ۱۰ و قبل از ساعت ۱۶ باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۷۲۴۵ تومان برای وی محاسبه می‌شود، ادامه داد: اگر این خودرو فاقد معاینه فنی برتر باشد مبلغ ۹۶۶۰ تومان برای او محاسبه خواهد شد.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک ادامه داد: اگر وسیله نقلیه یکبار در روز رفت و آمد کند و اگر ترددش پس از ساعت ۱۶ باشد در صورت داشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۱۰ هزار و ۳۵۰ تومان و در صورت نداشتن معاینه فنی برتر مبلغ ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان برای او محاسبه خواهد شد.

سعیدیان‌فر با ذکر این‌که طرح کنترل آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۹ اجرایی می‌شود، گفت: براساس بررسی‌های انجام شده هر خودرو برای رفت و آمد در محدوده زوج و فرد سابق ۲۰ روز رایگان در هر فصل دارد و برای رفت و آمد در روزهای دیگر می‌بایست هزینه پرداخت کند.

او با ذکر اینکه شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت «تهران من» در قسمت محاسبه عوارض رفت و آمد سال ۹۸، با پاسخگویی به چهار سؤال چند گزینه‌ای از رقم دقیق عوارض رفت و آمد در محدوده ترافیک و کنترل آلودگی هوا آگاه شوند ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از اول تیرماه طرح زوج و فرد لغو شده و به جای آن طرح محدوده کنترل آلودگی هوا اجرایی می‌شود.

ایسنا

سردرگمی طرح جدید ترافیکی

راهکار عجیب نماینده مجلس برای حل مشکل ترافیک تهران

حذف محدوده زوج و فرد از اول تیرماه و اعمال ضوابط جدید

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "اعلام جزئیات نرخ رفت و آمد در محدوده زوج و فرد + تمام هزینه‌ها"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
کسمایی
مهمان

این همه فکر میکنن بجاش چهارتا پل زیر گذر نمیزنن که مشکل ترافیک حل بشه، منظظور چاپیدنه و بس