افزایش قیمت خودرو فقط جوسازی دلالان است!

یکشنبه 28 بهمن 97 ساعت 12:05
افزایش قیمت خودرو فقط جوسازی دلالان است!

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله فقط جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این وضعیت به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چون که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.

حسن کریمی سنجری با اشاره به افزایش قیمت خودرو در طول چند روز گذشته در بازار، اظهار کرد: هم اکنون خودروسازان باید خودروهایی که در گذشته پیش فروش کرده‌اند را به متقاضیان تحویل دهند و با توجه به این که عمده این متقاضیان را دلالان تشکیل داده‌اند، جوسازی‌هایی در بازار خودرو به وجود آمده که باعث گرانی قیمت خودرو شده است.

وی ادامه داد: دلالان علاقه‌مند هستند که در این وضعیت قیمت خودرو را افزایش دهند، چون که بیشتر افرادی که در گذشته خودرو پیش خرید کرده‌اند دلالان هستند و بنده بارها این موضوع را گوشزد کرده‌ام که تا زمانی که فروش خودرو به این صورت باشد که به قیمت‌های حاشیه بازار توجه نشود و قیمت خودرو در کارخانه پایین‌تر از بازار باشد، قطعاً چنین مشکلاتی به وجود خواهد آمد و در این وضعیت عرصه برای جولان دلالان باز خواهد شد.

این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: بعد از این که دلالان خودروهای خود را از شرکتهای سازنده دریافت کردند و توانستند این خودروها را در بازار به فروش برسانند، قطعاً بازار خودرو آرامش پیدا خواهد کرد و قیمت‌ها منطقی‌تر خواهد شد. باید به این موضوع هم اشاره کرد که در این وضعیت تولید کننده سودی نخواهد برد، چون که تولیدکننده باید براساس قیمت مصوب خودروی خود را تحویل خریداران دهد.

کریمی سنجری با تاکید بر این موضوع که در این وضعیت تنها دلالان سود بزرگی خواهند برد، اظهار کرد: پیشنهاد من این است که در این وضعیت مردم به هیچ عنوان اقدام به خرید خودرو نکنند و منتظر ثبات قیمت‌ها و ایجاد شرایط مناسب در بازار خودرو شوند.

در یکی دو روز گذشته قیمت‌ها در بازار خودرو با افزایش بی‌ضابطه‌ای همراه بوده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "افزایش قیمت خودرو فقط جوسازی دلالان است!"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امیر
مهمان

دلال مگ کیه؟خودتون دلالید، ماشینا مردم تحویل نمیدید تا انصراف بدن بعد همون ماشینارو میبرید ت بازار ازاد دوبرابر قیمت میچپونید ب مردم، ماشین ما دنا تحویل ابان بوده هنوز دعوت نامش هم نیومده ی ماه دیگ هم عیده میخوایم بریم مسافرت، ایشالا همون نماز و دعای ک میکنید بخوره ت کمرتون دزد ها