بازار خودروی ایران جزو اولویت اصلی سیتروئن است

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
بازار خودروی ایران جزو اولویت اصلی سیتروئن است

قائم‌مقام کمپانی سایپا - سیتروئن گفت: هدف فرانسه باقی ماندن در برجام و اولویت اول سیتروئن نیز حضور در بازار بزرگ ایران است. یان مارتین در حاشیه برنامه تست خودروی سیتروئن سی ۳ (C3) افزود: کمپانی فرانسوی سیتروئن به تصمیمات اتحادیه اروپا احترام گذاشته و بر پایه قوانین این اتحادیه عمل خواهد کرد.

به گفته این مقام مسوول فرانسوی، وقتی پژو به علت تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و سیاسی مجبور به ترک ایران شد، فرانسوی‌ها روزهای بدی را سپری کردند، ولی امروز از ارتباطات قوی با طرف ایرانی برخورداریم و اولویت اول ما هم این است که برای تجارت در بازار ایران باقی بمانیم. وی خاطرنشان کرد: هنوز پیش بینی ویژه‌ای برای مساله خروج آمریکا از برجام نداشته و منتظر تصمیم اتحادیه اروپا هستیم؛ اگر چه بقیه کشورها از جمله انگلستان و آلمان مواضع خود را اعلام کرده‌اند و هدف فرانسه هم باقی ماندن در برجام است. مارتین تصریح کرد: ما دست‌کم ۲ هفته زمان نیاز داریم تا ببینیم در آخر چه اتفاقی خواهد افتاد. وی در پاسخ به پرسشی دیگر درمورد داخلی‌سازی خودروی C3 یاد آوری کرد: تا به حال ساعت‌های زیادی را با قطعه‌سازان ایرانی برای دستیابی به هدف بومی‌سازی ۷۰ درصدی این اتومبیل در سال‌های آینده صرف کرده‌ایم.

قائم‌مقام کمپانی سایپا - سیتروئن تاکید کرد: این کمپانی درصدد کمک به قطعه‌سازان ایرانی برای بالا بردن سطح کیفی کارشان است؛ چون ایرانی‌ها از دانش بالایی برخوردارند و کمپانی‌های با دانش بالایی در میان آنها وجود دارد. وی گفت: سطح تفکر بالای ایرانی‌ها زمینه ساز هدف اصلی این کمپانی یعنی «احترام به متقاضی» خواهد بود. مارتین همینطور با اشاره به تغییرات نرخ ارز در ایران، تاکید کرد: همین مساله عامل اصلی است که به‌دنبال حرکت سریع به سمت داخلی‌سازی ۷۰ درصدی و واردات کمتر قطعات هستیم. قائم‌مقام کمپانی سایپا - سیتروئن از سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی سیتروئن در این کمپانی مشترک هم خبر داد و گفت: بیشتر از ۴۵ هزار ساعت صرف آموزش نیروها در این طرح شده است و علاوه‌بر آن بیش از ۴۰ کارشناس از کشورهایی چون فرانسه و سوئد در سایت کاشان حضور دارند.

وی اظهار کرد: ظرفیت تولید اتومبیل در سایت کاشان طول سال‌های آینده به ۲۰۰ هزار دستگاه در سال خواهد رسید و برای صادرات خودروها از ایران به سایر بازارها باید به سطح بالایی از کیفیت برسیم و هرچند سخت است ولی دور از دسترس نیست، در این میان مسوول بازاریابی و فروش کمپانی سایپا - سیتروئن هم در حاشیه برنامه موردنظر اعلام کرد: تولید اولین اتومبیل پسابرجامی سایپا با سطح داخلی‌سازی ۲۰ درصدی آن، در سایت کاشان شروع شده است و شهریور به بازار ارائه می‌شود. «نیکلاس روتریگر» گفت: بعضی قطعات این اتومبیل برای داخلی‌سازی نیازمند حضور قطعه‌سازان قدرتمند و برخوردار از دانش و فناوری لازم است که در حال حاضر چنین شرایطی موجود نیست. روتریگر در عین حال افزود: بر این پایه افزایش سطح داخلی‌سازی و رساندن آن نزدیک به ۸۰ درصد تا سال ۲۰۱۹ اجرایی می‌شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar