ایکاپ تولید پژو ۳۰۱ را به زودی کلید خواهد زد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
ایکاپ تولید پژو ۳۰۱ را به زودی کلید خواهد زد

در وضعیتی که کمپانی خودروسازی پژوسیتروئن اعلام کرده ایران را به علت خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها ترک خواهد کرد، خبر می‌رسد ایکاپ (گروه مشترک ایران‌خودرو و پژو) تولید پژو ۳۰۱ را به زودی کلید خواهد زد.

با خروج آمریکا از برجام، پژوسیتروئن نخستین کمپانی بود که اعلام کرد فعالیت‌هایش را در خودروسازی ایران متوقف می‌کند، آن هم در وضعیتی که پژو با ایران خودرو قرارداد همکاری مشترک منعقد کرده و سیتروئن هم با سایپا. کمتر از دو هفته دیگر، فاز اول بازگشت تحریم‌ها با محوریت صنعت خودرو کلید خواهد خورد و از همین رو بیشتر کمپانی‌های خودروساز خارجی حاضر در کشور، برای در امان ماندن از جرایم مادی و معنوی آمریکایی‌ها، اعلام خروج کرده‌اند. در این بین، پژو که بلافاصله بعد از توافق هسته‌ای و برجام، قرارداد همکاری مشترک با ایران خودرو را امضا کرد، در خروج پیش قدم شده است، با این حال طبق شنیده‌ها، یکی از محصولات این کمپانی به نام پژو ۳۰۱ در ایران به تولید خواهد رسید.

طبق قرارداد ایران‌خودرو و پژو، سه محصول شامل ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ باید در ایران به تولید برسند، که در این میان، پژو ۲۰۰۸ هم اکنون میهمان خطوط تولید آبی‌های جاده مخصوص است. بنابر برنامه ریزی انجام شده، پژو ۳۰۱ دومین محصولی است که باید مطابق با قرارداد در ایران خودرو به تولید برسد، با این حال اعلام خروج پژو، این ماجرا را با اما و اگرهای زیادی رو به رو کرد. حالا ولی خبر می‌رسد که تولید پژو ۳۰۱ در دستورکار قرار گرفته است، حتی اگر پژو از ایران خارج شود. ایران خودرویی ها پیش‌تر اعلام کرده بودند پژو ۳۰۱ با داخلی سازی اولیه ۶۰ درصدی تولید خواهد شد، حال اینکه ۴۰ درصد باقی مانده از کجا تامین می‌شود، در حال حاضر خیلی مشخص نیست. البته گفته می‌شود ایران‌خودرو قصد دارد از موتور TU5 برای تولید پژو ۳۰۱ استفاده کند، پیشرانه ای که هم اکنون روی محصولات فعلی پژو در ایران سوار است. هرچه هست، ظاهرا با توجه به فرصت سه ماهه ای که تا اجرای فاز دوم تحریم‌ها باقی‌مانده، ایران‌خودرو و پژو قصد دارند تا حد امکان از این فرصت هم استفاده و شرایط را برای تولید مدل ۳۰۱ فراهم بیاورند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

4 دیدگاه ها برای "ایکاپ تولید پژو ۳۰۱ را به زودی کلید خواهد زد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
Mst
مهمان

خدا کنه قیمتش پول خون باباشون نباشه

ارباب
مهمان

فقط بسازنش موتور مهم نیست

سینا
مهمان

پژو ۳۰۱ یک از همون اول تیو۵ بود توی خود سایت پژو هم زده. حتی روی سیتروئن الیزه هم زده تیو۵ هست!!!!! البته نمیدونم چرا پس تو ایران هی ملت فحش میدن به تیو ۵ که بدرد نمیخوره!!!

mr.sh
مهمان

دوست عزیز شما وقتی نمیدونم حتما نباید نظر بدی این موتور ec5هستش و از tu5ده اسب بخار قوی تر و تاب بهتر وکاملا هم فرق داره لطفا بدون اگاهی نظر نده