بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک

سه شنبه 4 آذر 99 ساعت 17:25
بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

حجت‌الله فیروزی با اشاره به نشست امروز(سه‌شنبه) کمیسیون صنایع، گفت: بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیامرسان‌های اجتماعی در دستورکار جلسه امروز بود؛ از آنجا که اساس این طرح تغییر کرده، مقرر شد پس از تدوین گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در این زمینه، طرح یاد شده مجدد در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

وی افزود: بررسی ماده ۳ مکرر طرح اصلاح قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار هم در دستور کار کمیسیون بود. کمیته جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار کمیسیون این ماده واحده را رد کرده بود که در کمیسیون هم رد شد.

فیروزی با اشاره به دلایل رد طرح اصلاح قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار در کمیسیون صنایع گفت: بر اساس این طرح دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند بخش نامه‌ها و آیین نامه‌ها را پیش از صدور در سامانه خود بارگذاری کنند تا دیگر دستگاه‌ها نظرات خود را در خصوص آن اعلام کنند از آنجا که این فرآیند با نظرات حاکمیتی دستگاه‌ها در تعارض است، کمیسیون صنایع و معادن با آن مخالفت کرد.

وی با اشاره به بررسی طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران در جلسه کمیسیون صنایع ادامه داد: مواد ۷، ۹، ۳۴ و ۵۳ که درباره فعالیت شرکت، اختیارات هیات مدیره و... بود در کمیسیون بررسی و تصویب شد.

فیروزی با اشاره به بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک با حضور معاونت صنایع وزارت صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در جلسه امروز کمیسیون صنایع خاطرنشان کرد: مقرر شد وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح پیشنهادی خود را در جلسه آینده ارائه دهد و پس از بررسی مشخص شود کدام یک از طرح‌ها می تواند پاسخگوی نیاز بازار باشد. وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص شیوه عرضه خودرو در بورس بحث داشته و مدعی است با طرح موردنظر خود می‌تواند مشکل را رفع کند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar