بعید است خودروسازان دنبال دپو کردن باشند

چهارشنبه 19 شهریور 99 ساعت 16:05
بعید است خودروسازان دنبال دپو کردن باشند

سرپرست وزارت صمت در واکنش به انتشار تصاویری از دپوی خودرو در شمال کشور گفت: خودروسازها می‌دانند این کار جرایم سنگینی دارد و بعید می‌دانم با هدف افزایش قیمت آن را انجام داده باشند اما ما دستور دادیم موضوع را بررسی کنند و به مردم نتیجه کار را اطلاع می‌دهیم.

جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: گرانی خودرو بیشتر مربوط به بحث روانی است. مردم دوست دارند نقدینگی خود را به کالا تبدیل کنند وگرنه روزانه ۳۶۰۰ تا تولید داریم و نسبت به سال اخیر ۲۵ درصد رشد داشته‌ایم. پس در زمینه تولید مشکل نداریم.

وی افزود: مهمتر از این موضوع، تحویل خودرو است که نسبت به سال قبل ۳ درصد رشد داشته و با تحویل ۳۴۲ هزار خودرو در سال جاری ۲ تا ۳ درصد هم رشد را در این زمینه تجربه کرده‌اند و ما می‌توانیم همه تقاضای بازار را پوشش دهیم اما تلاش داریم که موضوع ثبت‌نام‌ها را همچنان حفظ کنیم که این موضوع می‌تواند عطش بازار را فروکش سازد.

سرپرست وزارت صمت گفت: مطمئن باشید که این قیمت‌ها، قیمت‌های درستی نیست و تفاوت قیمت کارخانه با بازار نباید اینقدر باشد. الان گفته می‌شود که خودروها دپو شدند تا با قیمت بالاتر عرضه شوند، در حالی که چنین نیست. ما در خودروسازی یک تولید تجاری داریم که مستقیم از خط تولید به بازار می‌رود و تولید مکانیکی آن است که به خاطر کمبود قطعات به انبار رفته و به مجرد تامین قطعه، تجاری‌سازی شده است.

سرقینی در واکنش به انشار تصاویری در خصوص دپو خودرو در شمال کشور، گفت: عکس ها را دیدم و دستور دادم این موضوع را بررسی کنند. اینکه یک خودرو قطعه‌ای کم دارد یا نه و بررسی این موضوع کار سختی نیست. خودروسازها می‌دانند این کار جرایم سنگینی دارد و بعید می‌دانم با هدف افزایش قیمت باشد ولی ما دستور دادیم بررسی کنند و به مردم نتیجه کار را اطلاع می‌دهیم.

وی تأکید کرد: خودروسازان با دولت همراه هستند و از الان نمی‌توانیم در این زمینه به قضاوت بنشینیم اما اگر خدایی نکرده چنین کاری از طرف خودروساز انجام شده باشد پس از بررسی‌ها او را به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می‌کنیم.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "بعید است خودروسازان دنبال دپو کردن باشند"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فرامرز
مهمان

بعید است خودروسازان دنبال دپو کردن باشند
اررره ارواح عمه ات