بهترین زمان خرید خودرو از نظر وزیر صمت

بروزرسانی در: سه شنبه 29 خرداد 03 ساعت 13:18
بهترین زمان خرید خودرو از نظر وزیر صمت

از آبان‌ماه سال گذشته تا خرداد امسال، وزیر صمت در دو اظهار نظر با وعده بهبود بازار خودرو به مردم توصیه کرده که برای خرید خودرو عجله نکنند.

عباس علی آبادی در آبان ماه سال گذشته گفته بود که با واردات خودرو، افزایش تولید و سیاست‌های در‌پیش‌گرفته دولت، آرامش به بازار خودرو بر‌می‌گردد.

با وجود این توصیه  قیمت ها در بازار آزاد حداقل تا پایان سال گذشته نه تنها روند کاهشی نداشته که با افزایش چشمگیری نیز همراه بوده است.

 از همین رو شهروندانی که به وعده وزیر صمت اعتماد کردند، حالا متضرر شدند چرا که قیمت خودرو ده ها و یا صدها میلیون تومان افزایش یافته است.

با وجود این وعده ناکام، وزیر صمت بار دیگر و همین ۱۰ روز پیش به مردم توصیه کرد در خرید خودرو عجله نکنند. 

علی‌آبادی از مردم خواسته که به توصیه و وعده وی اعتماد کنند، زیرا شرایط باثبات‌تری [در بازار] ایجاد می‌شود و آنها می‌توانند خودروهای مدنظر خود را با شرایط بهتری بخرند.

 وعده دوم در حالی از سوی وزیر صمت عنوان شده که  تمامی عوامل خودرویی و غیرخودرویی نشانه‌های مثبتی مبنی بر تحقق وعده دوم وزیر را انعکاس نمی‌دهند.

تولید خودرو در سه ماه گذشته روند نزولی داشته و قیمت ها نیز از اردیبهشت سال گذشته فریز بوده، بنابراین مشخص نیست که وعده دوم نیز قرار است چه زمانی عملی شود.

بررسی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد حد فاصل وعده نخست وی تا شب عید، میانگین قیمت خودرو ۲۲ درصد رشد کرده است.

همچنین از وعده نخست ‌وزیر صمت تا اواخر فروردین امسال نیز میانگین قیمت خودرو در بازار آزاد بیش از ۳۶ درصد رشد را نشان می‌دهد. با این حساب مشخص نیست که سیاستگذار بر چه مبنایی وعده بهبود وضعیت بازار را داده است.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar