ترک خطوط تولید خودروسازان توسط کارشناسان رنو

بروزرسانی در: دوشنبه 20 خرداد 98 ساعت 11:25
ترک خطوط تولید خودروسازان توسط کارشناسان رنو

رفتار کمپانی رنو در دور جدید تحریم‌ها بسیار متفاوت از دور پیشین بود.در وضعیتی که رنو در دور قبل تحریم‌ها حاضر نشد بازار ایران را ترک کند ولی در دور جدید، هماهنگ با دیگر شرکت‌ها، صنعت خودرو کشورمان را ترک کرد.این خودروساز فرانسوی در دور نخست تحریم‌ها، به طور اندک ولی مستمر محصولات خود را در خطوط تولید گروه‌های خودروساز تولید کرد.

اما در دور جدید تحریم‌ها تغییر رویه داد و عطای حضور در بازار ایران را به لقایش بخشید و با شروع تحریم‌ها، از ارسال قطعه برای تولید محصولات خود در گروه‌های خودروساز امتناع کرد. اکنون شنیده می‌شود در حالی که هنوز محصولات این خودروساز فرانسوی در خطوط تولید خودروسازان حضور دارد (هر چند اندک) کارشناسان فرانسوی ناظر بر تولید محصولات رنو از ایران رفته‌اند. این کارشناسان پیش‌تر در دو گروه خودروساز داخلی حضور داشتند و بر تولید محصولات رنو بر اساس استانداردهای این شرکت نظارت می‌کردند.

خروج کارشناسان فرانسوی از ایران به تدریج از آبان ماه سال پیش با تکمیل حلقه تحریم‌ها، کلید خورد و آنها به‌تدریج تا پایان سال گذشته خطوط تولید خودروسازان داخلی را ترک کردند. در این زمینه یک کارشناس خودرو در خصوص تأثیر خروج کارشناسان این کمپانی فرانسوی و تاثیرش بر کیفیت محصولات آن تاکید می‌کند که خروج کارشناسان رنو نمی‌تواند تأثیر چندانی بر کیفیت تولید محصولات این شرکت داشته باشد، چون محصولات رنو از عمق داخلی‌سازی کمی برخوردار است. از سوی دیگر تامین‌کنندگان داخلی که قطعات مورد نیاز محصولات رنو را تولید می‌کنند منتخب کمپانی رنو بوده و پس از طی مراحل مختلف کیفی توانسته بودند به‌عنوان تأمین‌کننده این شرکت فعالیت کنند به این ترتیب به نظر می‌رسد که خروج کارشناسان این شرکت تأثیر چندانی بر کیفیت محصولات نداشته باشد.  

دنیای اقتصاد

تولید محصولات رنو در ایران به صفر رسید

کاهش فروش رنو و پژو پس از ترک ایران رقم خورد

بخشنامه جدید سایپا برای ثبت نام کنندگان رنو و برلیانس

رونمایی از شاسی بلند الکتریکی جدید رنو در شانگهای + تصاویر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

3 دیدگاه ها برای "ترک خطوط تولید خودروسازان توسط کارشناسان رنو"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
الکساندر بوگاتی
مهمان

الآنه بصرفه ترین‌ و اقتصادی ترین و کم استهلاک‌ترین ماشین
سمند Ef7 پایه گاز سوز هست….. وسلام

کوروش وطن خواه
مهمان

پژو هم گور به گور میشد همراه با لگنهای چینی ایرانخودرو و سایپا خیلی عالی میشد

محمد
مهمان

وقتی نظارتی بر کیفیت قطعات تولیدی وجود نداشته باشه کیفیت قطعا میاد پائین