تزریق ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه‌سازی

شنبه 18 اسفند 97 ساعت 16:51
تزریق 3 هزار و 400 میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه‌سازی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تزریق ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه‌سازی کشور خبر داد و گفت: به رغم محدودیت‌هایی که برای صنعت قطعه‌سازی کشورمان ایجاد کرده‌اند، با رفع بخشی از مشکل سرمایه در گردش مورد نیاز این صنعت، روند تولید خودرو در ایران افزایشی شده است.

فرشاد مقیمی در سلسله نشست‌های ساماندهی شرایط صنعت خودرو که به طور مستمر در دو گروه بزرگ خودروسازی ایران خودرو و سایپا برگزار می‌شود، اظهار کرد: با تأمین منابع مالی ریالی و ارزی با همکاری بانک‌ها و بانک مرکزی تا به حال بیش از ۳, ۴۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مورد نیاز این بخش پرداخت شده و بقیه آن در دو هفته آتی پرداخت می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه که با حضور تابش معاون وزیر و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد، اضافه کرد: تأمین قطعات موجب افزایش تولید شده و تولید روزانه خودرو به حدود ۴۰۰۰ دستگاه در روز رسیده است.

مقیمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تشریح و رصد برنامه‌های ۱۰ گانه ساماندهی صنعت خودرو یادآوری کرد: یکی از برنامه‌های اصلی ساماندهی صنعت خودرو، پیگیری تحقق افزایش عمق ساخت داخلی قطعات است که تولیدکنندگان باید به طور مستمر گزارشی از اقدامات انجام شده در این مورد ارائه کنند.

مقیمی در ادامه توسعه ساخت داخلی بعضی از قطعات خودرو را در کاهش خروج ارز از کشور مؤثر برشمرد و گفت: برنامه‌های بهبود کیفیت خودرو مانند توسعه سیستم تضمین کیفیت در زنجیره ارزش تولید خودرو، ارتقا و توسعه تامین‌کنندگان به منظور دستیابی به اهداف QCD و ارتقا کیفیت قطعات هم از جمله موضوعات مورد تاکید است و باید با تدوین برنامه‌های اجرایی زمان بندی شده به سمت افزایش رضایتمندی متقاضیان حرکت کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر تسریع در رفع تعهدات به مشتریان تصریح کرد: در طول ابلاغیه‌ای که به خودروسازان اعلام شده است باید در روزهای تعطیل هم به تحویل خودرو اقدام شود و خدمات پس از فروش هم انجام شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar