تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون صنایع مجلس برای بررسی مشکلات صنعت خودرو

یکشنبه 5 اسفند 97 ساعت 16:33
تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون صنایع مجلس برای بررسی مشکلات صنعت خودرو

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تشریح نشست امروز کمیسیون اقتصادی که با حضور وزیر صنعت برگزار شد، از تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون صنایع مجلس برای بررسی مسائل و مشکلات پیش آمده در صنعت خودرو خبر داد.

سیده فاطمه حسینی، با اشاره به انتقادات عمومی به خودروسازان در خصوص شرایط پیش فروش خودرو، گفت: در نشست ظهر امروز کمیسیون اقتصادی مجلس که با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، یکی از موضوعاتی که مطرح کردیم، مسائل مربوط به ثبت نام کنندگان در پیش فروش‌های خودروسازان بود که در طول هفته‌های گذشته با ارقام جدید قیمت خودروهای ثبت نامی و نیز زمانبندی جدید تحویل مواجه شدند.

نماینده تهران در مجلس با اشاره به مشکلات پیش آمده برای ثبت نام کنندگان در فرآیند پیش فروش خودرو گفت: وزارت صنعت باید به این پرسش جواب دهد که ملاک این وزارتخانه برای تغییر قیمت خودرو قبل و بعد از دی ماه آن هم با فاصله قیمتی چند ۱۰ میلیون تومانی چیست؟

این عضو کمیسیون اقتصادی با ذکر اینکه «مسائل ارزی در طول یک سال گذشته، تأمین قطعات را برای خودروسازان با مشکلاتی مواجه کرده است» گفت: البته بخش عمده قطعات، ساخت داخل است و بر این اساس افزایش قیمت‌ها به نحوی که امروز با آن رو به رو هستیم، منطبق بر قوانین موجود نیست.

حسینی با اشاره به نشست هفته اخیر خود با افرادی که سال پیش در پیش فروش، پژو ۲۰۷ SD ثبت نام کردند و امروز علاوه بر ارقام جدید قیمت، با زمانبندی جدید تحویل مواجه هستند، گفت: اسناد ارائه شده از طرف این افراد حاکی از اجحاف خودروسازان به مردم در زمینه قیمت و موعد تحویل است؛ تولید خردادماه به جای تحویل به افراد در انبارها مانده و بعد از افزایش قیمت‌ها در پاییز و زمستان آماده تحویل شده، حال آنکه بخش عمده قطعات، ساخت داخل است و افزایش قیمت‌ها، غیرمنطقی. از طرفی دیگر پیش فروش‌ها باید دارای مجوز باشند و با رعایت شرایط و مقررات سازمان حمایت از مصرف کننده باشند ولی شرایط را نداشتند.

این عضو کمیسیون اقتصادی با اشاره به تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون صنایع مجلس برای بررسی مسائل و مشکلات پیش آمده در صنعت خودرو گفت: این هفته نشستی دیگر با حضور معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌کنیم و مشکلات پیش آمده را بررسی خواهیم کرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar