تولید ۸ خودرو به دلیل مصرف بالای سوخت متوقف شد + اسامی

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
تولید 8 خودرو به دلیل مصرف بالای سوخت متوقف شد + اسامی

دستور توقف تولید ۸ خودرو از طرف سازمان ملی استاندارد ایران به علت مصرف سوخت بالا صادر شد.

در فاز دوم اجرای طرح تطابق استاندارد مصرف سوخت خودروها دستور توقف تولید هشت مدل خودروی جدید از طرف سازمان ملی استاندارد ایران به پلیس راهور ناجا و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انجام اقدامات بعدی صادر شد.

در لیستی که از طرف سازمان ملی استاندارد ایران به طور اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، نام های هشت خودروی جدید که به علت مصرف بالای سوخت دستور توقف خط تولید آنها صادر شده است، شامل (MVMX33S دنده دستی)، (HAIMA S7 STATION دنده اتوماتیک- نوع موتور: HM484Q 1995 سی‌سی)، (کامیونت پادرا Z24PA دنده دستی)، (JAC S5 دنده دستی)، (LIFAN 820 SEDAN دنده اتوماتیک)، (London taxi TX4 SEDAN دنده اتوماتیک)، (وانت تک کابین تک دیفرانسیل بنزینی CC1031PD05 Wingles5 دنده دستی)، (BAIC BJ40L HATCHBACK دنده اتوماتیک) است.

فاز اول استاندارد مصرف سوخت خودروها از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۴ اجرایی شد اگر چه که این استاندارد در گذشته هم جزو استانداردهای اجباری بوده است. این درحالی است که فاز دوم این طرح باید ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۶ اجرایی می شد که با تصویب کارگروه مصرف سوخت شش ماه به تعویق افتاد و به خودروسازان فرصت داده شد تا استانداردهای مصرف سوخت را تا ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۷ رعایت کنند. فاز سوم اجرای استاندارد جدید مصرف سوخت هم از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۸ شروع می‌شود که معیار آن مانند معیارهای فعلی اتحادیه اروپاست.

مقوله استاندارد مصرف سوخت خودروها مجزا از طرح استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی است و تا قبل از این ۲۰ مدل خودرو نمی‌توانستند این استانداردها را رعایت کنند که با اضافه شدن این هشت مدل خودروی جدید شمار خودروهایی که به علت مصرف سوخت بالا خط تولید آنها متوقف می‌شود، به ۲۸ مورد خواهد رسید.

در ذیل تصویر مربوط به اسامی هشت خودروی جدید که از طرف سازمان ملی استاندارد ایران به علت مصرف سوخت بالا صادر دستور توقف تولید آن ها صادر شده به همراه نام گروه سازنده آن ها آمده است.

تولید 8 خودرو به دلیل مصرف بالای سوخت متوقف شد + اسامی

منبع: ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar