ثبات اقتصادی به سرعت در کشور حاکم می‌شود

یکشنبه 20 آبان 97 ساعت 11:12
ثبات اقتصادی به سرعت در کشور حاکم می‌شود

مشکلات و گرفتاری‌های قانونی و اجرایی یک گروه قطعه ساز خودرو با حضور نماینده مردم تهران در مجلس بررسی شد.

سیده فاطمه ذوالقدر با ذکر اینکه به منظور پیگیری مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران از گروه قطعه ساز خودرو و یک کارخانه چینی بازدید داشتم، اظهار داشت: در این بازدیدها مدیر عامل یک کارخانه تولید قطعه خودرو، افزایش سه برابری قیمت ارز و کمبود مواد اولیه تولید را از مشکلات اصلی تولیدکنندگان قطعه و لوزام یدکی خودرو برشمرد و گفت پرداخت نشدن مطالبات قطعه‌سازان توسط خودروسازان به کمبود نقدینگی قطعه سازان دامن زده و مشکلات این صنعت را دو برابر کرده است. وی همچنین گفت که علیرغم پیگیری و رفع مشکلات مربوط به شاخص‌های زیست محیطی توسط قطعه سازان ولی مجوز مربوطه صادر نمی‌شود به همین خاطر درخواست مساعدت و حمایت داشت.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اظهارات دیگر مدیر واحد تولیدی کشور، گفت: مدیر یکی دیگر از گروه‌های تولید کننده مشکلات ارزی و مسائل به وجود آمده برای تأمین مواد اولیه را از عمده مشکلات صنعت ایران دانست و بیان داشت که سامانه نیما علیرغم تعریفی که برای آن شده و کارکردی که باید داشته باشد، کارآمد نیست و قطع است. وی گرفتاری‌های صنعت و در مجموع مشکلات بخش تولید کشور را معطوف بروکراسی بانکی، فشار مضاعف ناشی از مالیات بر ارزش افزوده و زمان‌بر بودن فرایند تأیید پروفرم‌ها در ادارات صنعت، معدن و تجارت دانست از این رو حمایت هرچه بیشتر از صنعت و تولید و انعطاف پذیری دستگاه‌های اجرایی در تعامل با تولیدکنندگان را درخواست کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در این بازدیدها گفتم که توجه به مشکلات عدیده چرخه تولید در وضعیت اقتصادی وجود داشته و رویکرد مجلس بر حمایت و صیانت از تولید و تولیدکنندگان قرار دارد.

ذوالقدر از در حال بازنگری بودن قوانین و مقررات با هدف تسهیل و بهبود فضای کسب و کار سخن گفت و افزود: بررسی و اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار مجلس قرار دارد البته مشکلات و مصائب تولید کشور در مجمع نمایندگان شهر تهران هم مطرح می‌شود و در تعامل با دستگاه‌های اجرایی تلاش بر رفع آنها خواهیم داشت.

وی ابراز امیدواری کرد ثبات اقتصادی به سرعت در کشور حاکم شود تا بستری امن و آرام برای تولید و خدمت رسانی برای مردم به وجود آید.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar