جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد

شنبه 10 آذر 97 ساعت 12:31
جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد در سال ۹۸ را تشریح کرد.

محسن پورسید آقایی، در خصوص جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد در تهران از سال آینده گفت: براساس تصمیم شورای ترافیک تهران و شورای شهر تهران قرار براین بود که در صورت موفقیت آمیز بودن طرح ترافیک، این طرح به محدوده زوج و فرد هم تسری یابد.

وی با ذکر اینکه مطالعات نشان داده است طرح زوج و فرد، طرح اشتباهی بوده که در بلند مدت نه تنها آلودگی هوا را کاهش نداده است، بلکه موجب شده مردم به سمت خرید خودوری ارزان قیمت ولی پلاک مخالف گرایش پیدا کنند و این عمل باعث افزایش آلودگی هوا شود، اظهار کرد: مطالعات نشان می‌دهد که برای کاهش آلودگی هوا لازم است که طرح زوج و فرد ملغی شود.

پورسید آقایی با ذکر اینکه مطالعات ملغی شدن طرح زوج و فرد در حال انجام است و در صورت تصویب شورای ترافیک تهران، احتمالاً اجرای طرح زوج و فرد بعد از سالها ملغی می‌شود، در خصوص جزئیات مطالعات آن، گفت: در صورت تصویب شورای ترافیک تهران، طرح زوج و فرد حذف و تبدیل به حلقه دوم طرح ترافیک می‌شود.

وی افزود: براین اساس دیگر پلاک خودرو ملاک رفت و آمد در محدوده نیست و همه خودورها با هر پلاکی می‌توانند، آزادانه رفت و آمد کنند ولی هزینه ورود به حلقه دوم طرح ترافیک یا همان محدوده زوج و فرد یک سوم هزینه طرح ترافیک خواهد شد.

پورسید آقایی با ذکر اینکه برای ساکنین این محدوده هم تدابیر خاص اندیشیده شده است، گفت: به مانند طرح ترافیک، برای رفت و آمد ساکنین هم تخفیفات خاصی در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: مطالعات این طرح در حال انجام است و در صورت تصویب در شورای ترافیک تهران، اجرای طرح زوج و فرد پس از سالها در تهران ملغی می‌شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar