حکم متهمان شرکت کیمیا خودرو صادر شد

شنبه 12 مرداد 98 ساعت 15:32
حکم متهمان شرکت کیمیا خودرو صادر شد

حکم حبس‌های طولانی مدت، رد مال و انفصال از خدمات دولتی و عمومی برای متهمان پرونده گروه کیمیاخودرو اسپرلوس صادر شد.

در این پرونده متهمان مهدی فتاحی نیا فرزند عثمان عضو هیئت مدیره گروه کیمیا خودرو اسپرلوس، مرتضی فتاحی نیا فرزند عثمان عضو هیئت مدیره شرکت و دل نیا فتاحی نیا فرزند عثمان مدیرعامل این گروه به اتهام مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای به ترتیب به تحمل ۲۵ سال، ۱۵ سال و ۲۰ سال حبس محکوم شدند.

این متهمان که اعضای یک خانواده هستند، به استرداد همه اموال منقول و غیرمنقول کسب شده از محل کلاهبرداری، رد مال به شکات، پرداخت جزای نقدی معادل مجموع اموال و انفصال دائم از خدمات دولتی هم محکوم شدند. 

همچنین، متهمان ردیف چهارم تا هشتم به اتهام معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای محاکمه شدند و عبدالنبی حسین پور فرزند الهیار به ۱۰ سال حبس، علیرضا اشرف تاری فرزند یداله به ۱۰ سال حبس، نسرین الهیاری فرزند رضا به ۱۰ سال حبس، اعظم کریمی فرزند غلامحسین به ۱۰ سال حبس و سمیه عفت دوست فرزند فیض اله به ۱۰ سال حبس محکوم شده‌اند. 

بر اساس رأی دادگاه شعبه چهارم ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی، متهمان ردیف چهارم تا هشتم به استرداد وجوه سپرده گذاران مالباخته هم محکوم شده‌اند. 

۷ متهم متواری این پرونده هم به طور غیابی محاکمه شده‌اند. 

با صدور احکام متهمان، گروه کیمیا خودرو اسپرلوس هم ابطال شده است و متهمان پرونده به مدت ۲ سال از دریافت کارت بازرگانی، ارز دولتی، ثبت سفارش، خدمات دولتی و عمومی و دریافت دسته چک و اسناد تجاری محروم شدند.

این احکام قطعی است و تجدیدنظر ندارد.

بر اساس این گزارش، در نخستین جلسه دادگاه کیفرخواست متهمان پرونده کیمیا خودرو قرائت شد.

در دومین جلسه دادگاه متهم پرونده کیمیا خودرو از جواب به پرسش‌های قاضی صلواتی طفره رفت.

در  سومین جلسه محاکمه متهمان پرونده گروه کیمیا خودرو اسپرلوس به ریاست قاضی صلواتی  و  چهارمین جلسه دادگاه و پنجمین و آخرین جلسه دادگاه به این پرونده رسیدگی شد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar