خودروی ملی ترکیه وارد بازار ایران خواهد شد؟

یکشنبه 7 دی 99 ساعت 15:59
خودروی ملی ترکیه وارد بازار ایران خواهد شد؟

توگ (TOGG) محصولی است که از آن به عنوان خودروی ترکیه یاد می‌شود.

«گورجان کاراکاش» مدیرعامل این شرکت در مراسم رونمایی این خودرو از تولید دو نوع متفاوت این خودرو با قدرت‌های ۴۰۰ و ۲۰۰ اسب بخار خبر داد. ایشان بیان کردند که باطری تمام بومی این خودرو در کمتر از ۳۰ دقیقه به میزان ۸۰ درصد شارژ می‌شود و با هر بار شارژ می‌توان ۵۰۰ کیلومتر مسافت را طی کرد. این خودرو حالا به طور رسمی وارد بازار شده است.

توگ که مخفف نام طولانی‌تر شرکت (گروه ابتکار اتومبیل ترکیه) است، با سرمایه پنج شرکت ترکیه تاسیس شده است. این شرکت می‌گوید تا پانزده سال آینده پنج مدل گوناگون الکتریکی به بازار عرضه خواهد کرد.

این خودرو قرار است با قیمت ۱۶۵۰۰ دلار به بازار عرضه شود. TOGG یک خودروی تمام برقی است که با احتساب قیمت ۲۶ هزارتومان به ازای هر دلار، قیمت تمام شده آن در حدود ۴۳۰ میلیون تومان خواهد بود؛ تقریبا معادل قیمت یک دنا پلاس توربو اتوماتیک در بازار ایران.

در حالی قیمت توگ خودروی ملی ترکیه ۴۵۰ میلیون تومان اعلام شده است که هنوز پای این خودرو به بازار ایران باز نشده و معلوم نیست قیمت آن در داخل کشورمان چقدر اعلام می شود.

اما با فرض اینکه این خودرو در بازار ایران هم همین قیمت را داشته باشد ،‌می توان این خودرو را با ساندرو استپ وی مقایسه کرد که قیمتی نزدیک به ۴۵۰ میلیون تومان در بازار خودرو دارد.

خودروی ملی ترکیه توسط استودیوی ایتالیایی طراحی شده است. توگ می‌گوید که طرح ساده و مدرن ماشین با الهام از فرهنگ آناتولی و سلیقه بازار ترکیه طراحی شده و با نیازهای بازار جهانی مطابقت دارد.

ترکیه در دهه گذشته سرمایه‌گذاری زیادی برای جلب خودروسازان جهان انجام داد و اکنون با تولید بیش از یک میلیون ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال، پانزدهمین تولیدکننده خودرو در جهان است. صادرات خودرو اکنون یکی از مهم‌ترین منابع درآمد ترکیه است. به گفته اتحادیه صادرکنندگان صنعت خودرو، این کشور در یازده ماه اول سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۸ میلیارد دلار از صادرات خودرو و قطعات درآمد داشته است.

بیشتر بخوانید :

خودروی ملی ترکیه را بشناسید + تصاویر

ترکیه چگونه خودروساز شد؟

چرا ایران خودروی برقی نمی‌سازد؟

جماران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

3 دیدگاه ها برای "خودروی ملی ترکیه وارد بازار ایران خواهد شد؟"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
آرین
مهمان

چقدر لوکسه

امیر ماشین باز
مهمان

دمشون گرم واقعا…..۲۸میلیارد دلار درآمد تو یازده ماه عالیه…‌
درضمن تولید ۱میلیون و۵۰۰هزار خودرو تو سال عالیه‌.‌‌
۲۰۰اسب بخار قدرت و اون همه کیفیتی که داره واقعا باید بیاد ایران تا از دست ماشین های بی کیفیت و واقعا بی انصاف شرکت های داخلی راحت شیم

محمد امین
مهمان

بیاد ایران با هزینه گمرک میشه ۱ میلیارد و خورده ای