داخلی سازی خودرو تا آخرین قطعه

داخلی سازی خودرو تا آخرین قطعه

وزیر صمت در افتتاحیه نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید گفت: برای شکوفایی صنعت به دو مورد فناوری و صادرات نیاز داریم که آن را جدی گرفته‌ایم.

رضا رحمانی، وزیر صمت گفت: خوشحالیم که امروز توانستیم کار بزرگ را شروع کنیم. هدف برگزاری نمایشگاه نیست بلکه شروع یک حرکت است. حرکت‌هایی را با یک توان جدید شروع کردیم و شتاب دادیم. همه در این کار بزرگ سهیم خواهیم بود

وی ادامه داد: ما باید باور کنیم که می‌توانیم و ظرفیت‌های خوبی داریم. ما مطالعه بازار به بالای 80 میلیون است البته باید گفت مصرف زیادی داریم. بازار قابل توجهی داریم و ما موقعیت جغرافیایی و منابع انسانی و طبیعی قابل توجهی داریم. نمود اقتصاد مقاومتی در همین صنعت و واحدهای صنعتی است. تولید اگر افزایش پیدا کند و تولید رونق بگیرد بر تمامی دستگاه‌ها و بخش‌های گوناگون تأثیر می‌گذارد و موجب شکوفایی می‌شود.

رحمانی اظهار کرد: امسال روح و انگیزه جدی را احساس می‌کنم اما مورد تهاجم هم قرار گرفتیم. مردم احساس کنند که در جبهه اقتصادی هستیم. ما محورها و برنامه‌های گوناگونی داریم ولی ساخت داخل و رونق تولید اهمیت ویژه‌ای دارد. با همین نهضت ساخت داخل صنعت ما در حالت طبیعی فعال خواهد شد. شکوفایی صنعت به فناوری و صادرات نیاز دارد و ما این بحث‌ها را جدی گرفته‌ایم.

وزیر صمت گفت: در سه ماه اول سال 98 آمار بیکاری 1.4 درصد کاهش پیدا کرده است. با استفاده از موارد ذکر شده واحدهای صنعتی فعال خواهند شد. هر جا قطعه‌ای که وارد می‌شود باید پیمان ببندیم و انتظار دارم کل خانواده صنعت مسئله تولید داخل را جدی بگیرند. یکی از انتظاراتی که از نمایشگاه‌ها دارم این است که افکار تغییر پیدا کند. نمایشگاهی که امروز تشکیل شده باید در واحدهای بزرگ تداوم داشته باشد. در زمینه خودرو و فولاد تا آخرین روزی که یک قطعه برای داخلی‌سازی مانده نباید نمایشگاه‌ها را جمع آوری کنند.

وی در پایان اشاره کرد: عموماً نمایشگاه‌ها همیشه عرضه محور است و نمایشگاه ذکر شده امروز جزو معدود مواردی است که تقاضا محور است. ما مرکزی ایجاد کردیم که در آن به بحث‌های مرتبط با ساخت داخل کالا پرداخته می‌شود. لازم به ذکر است بخشی از واردات به کشور کاهش یافته که مربوط به ساخت داخل است. حل مشکل خودروهای کف پارکینگ هم قابل انجام است و باید به این قضیه اولویت دهیم.

گسترش نیوز

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar