دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو دستگیر شد!

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو دستگیر شد!

دادستان تهران گفت: تنها در یک مورد در سلفچگان سه هزار و پانصد خودروی وارداتی که مربوط به یک شرکت است توقیف شد.

 جعفری دولت آبادی اظهار داشت: این شرکت از آن چندین برادر است و کل خودروهای توقیفی این شرکت به ۵ هزار خودرو می‌رسد که در قالب یک پرونده در حال پیگیری است.

وی با اشاره به دستگیری دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو اظهار داشت: ۱۵ روز پیش شخصی به نام میثم رضایی از مرزهای غربی کشور در حال خروج بود که با هوشیاری وزارت اطلاعات دستگیر شد و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت، این شخص شاکی‌های خصوصی زیادی دارد و خودروهای زیادی را تعهد کرده و اکنون پرونده وی در مرحله بازجویی است.

جعفری دولت آبادی ادامه داد: همچنین بتازگی دستگیری‌هایی هم انجام شده و پرونده‌های مهمی در حوزه مواد پتروشیمی، ارز، واردات کالای خارجی و سکه تشکیل شده است و متهمان بزرگی هم دستگیر شدند.

وی گفت: دادستانی از نوزدهم تیرماه در سه شعبه ویژه بازپرسی آغاز بکار کرده و ۳۳ کیفرخواست در این مدت صادر کرده است و کسانی که دستگیر شدند هم ارزهای بسیاری دریافت کرده و در بازار فروخته‌اند یا کالاهایی با ارز دولتی خریده‌اند و با قیمت چند برابری در بازار به فروش رساندند و این مطلب که این دستگیر شدگان مظنونین سطح پایین هستند قابل قبول نیست.

دادستان تهران افزود: در یک مورد نیز در حوزه سکه بیش از ۱۲۰ کیلوگرم طلا در منزل دو نفر کشف شده است که نشان می‌دهد که پولها به جای سرمایه گذاری به سکه و ارز تبدیل می‌شود و این زنگ خطری برای کشور است.

وی افزود: قوه قضائیه مسئول برخورد با مفسدین است و بستن منافذ فساد به عهده دولت است و باید جلوی ورود فساد به دست آنها گرفته شود.

جعفری دولت آبادی یادآوری کرد: در نشستی که امروز با حضور معاون ارزی بانک مرکزی برگزار شد، مقرر شد که بانک مرکزی به استعلام‌ها زودتر جواب دهد و همچنین در حوزه نظارت بر صرافی‌ها و بانکها نسبت به کسانی که کارهای ارزی می‌کنند نظارت بیشتری بکند از جمله اینکه در بحث انجام تعهدات ارزی کسانی که برای واردات کالا به کشور ارز دریافت می‌کنند این بانک پس از مهلت مقرر اگر ارز گرفتند و کالا وارد نکردند، پیگیری‌های لازم را باید انجام دهد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar