دقیقاً بزرگترین مشکل خودروسازان نبود قطعه است

بروزرسانی در: پنجشنبه 23 خرداد 98 ساعت 11:13
دقیقاً بزرگترین مشکل خودروسازان نبود قطعه است

در پی انعکاس غیرواقعی بودن ادعای دو خودروساز داخلی مبنی بر کمبود، توسط مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران، دبیر انجمن خودروسازان ایران این موضوع را تکذیب کرده و تاکید کرد که اکنون بزرگترین مشکل خودروسازان داخلی نبود قطعه و عدم تأمین نقدینگی است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران اعلام کرده است که بر اساس گزارش‌ها، ادعای دو گروه خودروساز داخلی مبنی بر کمبود قطعه غیر واقعی است.

در این رابطه احمد نعمت ‌بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران ، اظهار کرد: بسیار جای تعجب است که مدیر تعزیرات حکومتی در این رابطه اینچنین صحبت کرده و ادعای مشکل در تأمین قطعات برای تولید خودروهای خودروسازان را ادعای غیرواقعی قلمداد کرده است.

وی افزود: اطلاعات درست و دقیقی در اختیار تعزیرات حکومتی در این رابطه قرار نگرفته است؛ چون که طبق نشست‌های هفتگی که معاون امور صنایع وزارت صمت (فرشاد مقیمی) برگزار می‌کند، رده و پیگیری موضوع کسری قطعات شده‌اند؛ به صراحت مشخص شده است که مشکل تأمین قطعات خودروسازان علت اصلی خودروهای ناقص کف کارخانه است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران با یادآوری زیان 10 هزار میلیارد تومانی تحمیل شده به هریک از دو خودروساز مطرح ایران توسط وزارت صمت، تصریح کرد: با توجه به این‌که کمبود نقدینگی از اصلی‌ترین مشکلات صنعت خودروسازی بوده که به شدت گریبان‌گیر این صنعت شده است؛ خودروسازان نتوانسته‌اند بدهی‌های خود را به قطعه‌سازان پرداخت کنند. پس قطعه‌ سازان هم با مشکل مالی رو به رو شده و آن‌ها هم در تأمین مواد اولیه مورد نیاز خود دچار مشکل هستند و دیگر نتوانستند از عهده تأمین قطعات برای خودروسازان برآیند.

نعمت ‌بخش ادامه‌داد: پس این وضع مثل دور باطلی شده است که هردو صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی را گرفتار کرده است. بارها از طرف قطعه‌سازان اعلام شده است که چنانچه بدهی خودروسازان پرداخت و نقدینگی تأمین شود، به راحتی خواهیم توانست تحریم‌ها را دور بزنیم.

دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار کرد: در حال حاضر هریک از دو خودروساز حدود 90 هزار دستگاه خودرو ناقص در کف کارخانه‌های خود دارند که منتظر رسیدن و تأمین قطعه هستند. اینکه 180 هزار دستگاه خودرو بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان ارزش دارند، هیچ عقل سلیمی قبول نمی‌کند که در صورت تکمیل شدن این خودروها در کف کارخانه‌ها بمانند و تجاری نشده و به بازار عرضه نشود.

وی افزود: بنا بر آنچه که یاد شد، بنده به شدت موضوع دروغین بودن ادعای کمبود قطعه را تکذیب کرده و به صراحت اعلام می‌کنم که مشکل کمبود نقدینگی و نبود قطعه برای ما دردسرساز شده و موجبات ضرر و زیان خودروسازان داخل را فراهم آورده است.

ایسنا

میزان خودکفایی ایران خودرو 78 درصد است

ژاپن توانایی کمک به صنعت خودروی ایران را دارد

مجموع طلب قطعه سازان از خودروسازان 400 میلیارد تومان است

دلیل توقف خودروهای تولید شده در کف پارکینگ خودروسازان چیست؟

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "دقیقاً بزرگترین مشکل خودروسازان نبود قطعه است"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
علیرضا
مهمان
با سلام واحترام: دبیر محترم خودروسازان با پوزش میتوان گفت که همه شما یعنی خودرو سازان-وزارت صمت وجنابعالی خاین به مردم ایران هستید ودروغ هم میگویید شما یی که در مناظره تلویزیونی برای 10الی15 دئرصدگران کردن خورو پراید دوساعت چانه زنی میکردید وحالا یک تیکه اهن پاره با حدالاقهای ایمنی را به مردم بیشتر از 50میلیون تومن در نوبت میفروشید دم از نبود نقدینگی ویا عدم وجود قطعه میزنید.خدا را شاهد که اگر درب کارخانه های مونتاژ خودرو داخلی را با بتن ببندند وادمهایی که بوی انسانیت دارند از خارج خورو وارد کنند ما بالتفاوت مصرف سوختمان از اشتغال زایی… بیشتر