دولت موظف به ایجاد زمینه رقابت‌پذیری در صنعت خودرو شد

سه شنبه 2 بهمن 97 ساعت 11:08
دولت موظف به ایجاد زمینه رقابت‌پذیری در صنعت خودرو شد

با تصویب مجلس شورای اسلامی، دولت موظف به ایجاد زمینه رقابت پذیری در صنعت خودرو شد.

نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه) در جریان بررسی ماده ۲ طرح ساماندهی صنعت خودرو، با پیشنهاد حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان، برای جایگزینی بندی با ۱۱۳ رأی موافق، ۳۶ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در مجلس موافقت کردند.

بر این اساس دولت مکلف است ظرف مدت ۳ سال از لازم الاجرا شدن این قانون با اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ و اصلاحات بعدی آن و سیاست‌های کلی تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی زمینه رقابت پذیری در صنعت خودرو را به طوری فراهم کند که تصدی گری دولت خاتمه یابد و فقط اقدامات نظارتی، سیاست‌گذاری و تنظیم گری انجام دهد.

نمایندگان مجلس از ابتدای نشست علنی امروز ماده ۲ این طرح را مورد بررسی قرار دادند که بحث و بررسی آن به مدت دو ساعت طول کشید. پیشنهادات زیادی مطرح شد که نمایندگان با حذف و اصل این ماده مخالفت کردند و در نهایت پیشنهاد جایگزین فولادگر به تصویب رسید.

در اصل این ماده که با مخالفت نمایندگان مواجه شد، آمده بود که حداقل سالانه ۵ درصد حقوق ورودی خودروهای وارداتی کاهش یابد تا در سال ۱۴۰۴ به حداکثر ۲۰ درصد رسد.

در جریان بررسی این ماده پارسایی نماینده شیراز از عملکرد هیات رئیسه انتقاد کرد و گفت که خدا به نمایندگان با این هیات رئیسه صبر دهد.

این صحبت‌های پارسایی با تذکر عباسی عضو هیات رئیسه مجلس مواجه شد.

عباسی گفت که آقای پارسایی کل هیات رئیسه را زیر سؤال برده است باید معلوم شود که منظورش به کدام ارکان از هیات رئیسه می‌باشد. چون صحبت‌های ایشان خطاب به رئیس نشست، مطهری است.

مطهری، رئیس نشست گفت که انتقاد ایشان به کل عملکرد هیات رئیسه بوده و حتی به عملکرد روز اخیر هیات رئیسه هم انتقاد داشته است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar