ارائه خدمات ترخیص خودرو در پلیس +۱۰

یکشنبه 24 فروردین 99 ساعت 18:20
ارائه خدمات ترخیص خودرو در پلیس +10

سردار هادیانفر از جمع آوری ستادهای ترخیص خودرو در آینده نزدیک و ارائه ادامه خدمات در پلیس +۱۰ خبر داد.

سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر زمان شروع کار مراکز تعویض پلاک و ستاد‌های ترخیص اظهار کرد: تقریباً تا ۲۷ اسفند ۴۶۰ مرکز تعویض پلاک در کل کشور به استثنا شهر‌هایی که در آن سیر صعودی بیماری را داشتیم و بر اساس تشخیص ستاد کرونا آن استان محدودیت‌ها و تعطیلی‌های مقطعی اعمال شده بود، خدمات ارائه داده شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: بر اساس گزارش‌های دریافتی و اطلاع رسانی‌ها، از ۲۷ اسفند مراکز را تعطیل کردیم و این تعطیلی احتمالاً ادامه دار هست.

سردار هادیانفر با ذکر اینکه قطعاً در کلانشهر‌هایی مثل تهران تا پایان فروردین ماه این تعطیلی پایدار خواهد بود، گفت: این موارد بستگی به مجوز ستاد مقابله با کرونا کشور دارد.

سردار هادیانفر در خصوص ستاد‌های ترخیص هم گفت: برای ستاد‌های ترخیص شرایطی را به وجود آوردیم و از ابتدا مقدمه اینکه بتوانیم در تحول سیستمی راهور ،خدمات آن را غیر حضوری و مراجعات متمرکز آن را حذف کنیم.

او گفت:هم اکنون خدمات ستاد‌های ترخیص را در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مرکز پلیس +۱۰ آورده‌ایم.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: از روز‌های پایانی سال ۹۸ این اتفاق صورت گرفت و همه مردم می‌توانند برای ترخیص خودرو و موتور سیکلت خود به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند.

او با ذکر اینکه تمام مقدمات کار در آنجا انجام می‌شود،گفت: پلیس به طور محدود فایل‌های ارسالی را تأیید و در صورتی که منع توقیف قضایی و دیگر مسائل را نداشته باشد اجازه ترخیص را به سیستم می‌دهند و پاسخ آن به مرکز پلیس +۱۰ ارسال می‌شود.

سردار هادیانفر با ذکر اینکه پس از طی این مراحل پیامک به فرد مالک داده می‌شود،گفت: مالک مستقیماً می‌تواند به پارکینگ مراجعه و وسیله نقلیه خود را تحویل گیرد.

او بیان کرد: ما به زودی خدمات ستاد‌های ترخیص را جمع آوری می‌کنیم و آن ظرفیت را به ظرفیت انتظامی در حوزه ترافیکی اضافه خواهیم کرد تا بتوانیم شرایطی را به وجود آوریم که مردم کمتر خسته شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: این موضوع به زودی در حوزه شبکه ملی اطلاعات جانمایی می‌شود و نیاز نیست که افراد به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند و این موضوع ادامه دار خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar