برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی

چهارشنبه 21 آبان 99 ساعت 11:55
برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی خبر داد.

سرهنگ ابوالفضل موسوی پور، با اشاره به افزایش آلودگی هوا در نیمه دوم سال اظهارکرد: در تمام طول سال طرح برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی و هم خودروهای آلاینده و دودزا در جریان است، اما با توجه به اینکه در نیمه دوم سال شاهد افزایش آلودگی هوا هستیم، پلیس هم با حساسیت بیشتری بر این موضوع نظارت خواهد داشت.

وی با ذکر اینکه پلیس به دو شکل دوربینی و هم با حضور ماموران اقدام به برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی خواهد کرد، گفت: ممکن است خودرویی دارای معاینه فنی هم باشد اما دودزا باشد که در این مورد ماموران برخوردهای لازم را انجام خواهند داد.

موسوی پور با ذکر اینکه قانون هم در خصوص خودروهای آلاینده و دودزا صراحت دارد، اظهار کرد: یکی از موارد مورد تاکید قانون ممنوعیت رفت و آمد خودروهای دارای نقص فنی و دودزا در سطح معابر است.

به گفته جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، ماموران پلیس راهور در ۴۶ نقطه از سطح شهر تهران استقرار یافته و با خودروهای آلاینده و دودزا برخورد خواهند کرد. علاوه بر آن دیگر ماموران و گشت های پلیس راهور هم در صورت مشاهده چنین خودروهایی نسبت به اعمال قانون آن اقدام خواهند کرد.

وی با ذکر اینکه خودروهای دودزا در مرکز هوشمند کنترل ترافیک تهران نیز رصد می‌شوند، گفت: در صورت لزوم این مرکز از طریق ارتباط بی‌سیم با ماموران راهور آنان را از رفت و آمد خودروی دودزا در محدوده آنان با خبر می‌کند.

موسوی پور جریمه خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی را به ترتیب ۴۵ و ۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر جریمه ریالی فک پلاک خودروی دودزا هم در دستور کار قرار داشته و این خودروها پلاک اعزام به تعمیرگاه دریافت خواهند کرد. 

جانشین رییس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: با نصب پلاک اعزام به تعمیرگاه روی خودروی، راننده ۲۴ ساعت اجازه رفت و آمد و رفتن به تعمیرگاه را خواهد داشت. 

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar