برگ جریمه‌های رانندگان حذف می‌شود

بروزرسانی در: سه شنبه 21 آبان 98 ساعت 20:32
برگ جریمه‌های رانندگان حذف می‌شود

فرمانده پلیس راه کشور با ذکر اینکه ایجاد سرعتگیر تنها راه جایگیزین و علمی برای کاهش تصادفات نیست گفت: تلاش می‌شود تا چند ماه آینده تمامی اقدامات کاغذی پلیس حذف و به سمتی حرکت کنیم تا در کمترین زمان بتوان به مردم خدمت ارائه کرد.

سردار محمدحسین حمیدی ظهر امروز در نشست مشترک کمیته اجرایی کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی و شورای ترافیک خراسان جنوبی اظهار داشت: طبق آمار ارائه شده نسبت به ۱۰ سال اخیر در خراسان جنوبی کارهای زیادی انجام شده ولی کفایت نمی‌کند چون مردم مستحق خدمات بیشتری هستند و رهبری هم قانع به اقدامات موجود نیستند و بارها که عملکرد دستگاه‌ها را بیان کردیم گفتند حوادث باید به حداقل برسد چون زیبنده کشور و نظام نیست از این رو راه سختی را در پیش داریم.

فرمانده پلیس راه کشور گفت: در آینده نزدیک در کنترل و افزایش نظارت سامانه ها اقدامات تحولی در کشور انجام می‌شود و هم اکنون کار سنگینی انجام شده ولی با همه وجود مشکلات اقتصادی مردم وجود دارد.

حمیدی با ذکر اینکه تعمیر و نگهداری خودروهای مسئله دار گذشته ما را امروز بیشتر دچار مشکل کرده است افزود: باید به سمتی برویم که از روال عادی پیگیری‌ها را خارج کنیم و باید محرومیت منطقه و نیازمندی‌ها مدنظر باشد.

وی بیان کرد: مردم استان خراسان جنوبی مردمانی قانع و قانون مدار هستند ولی شاید اشکالات و نواقص را به موقع به مردم اطلاع رسانی نکردیم که شاهد بروز و رشد تصادفات هستیم.

فرمانده پلیس راه کشور گفت: طبق ماده ۲۳ دولت گفته هر درآمدی که به خزانه بریزید امسال نمی‌شود برداشت باید برای اقدولیت جایگزین فکر کنید و جایگیزین‌ها برای تجهیز است با همین وضع موجود کارهای سنگین انجام گرفته است.

در حوزه درون شهری نارضایتی‌ها در سرعتگیر زیاد است

حمیدی با ذکر اینکه در حوزه درون شهری نارضایتی‌ها در سرعتگیر زیاد است ولی باید دید گیر کار کجاست و در واگذاری کارها تسریع شود چون دیگر روش‌های سنتی جوابگو نبوده و نیست.

وی اظهار داشت: در عصر حاضر به جای حضور ۱۰۰ درصد فیزیکی پلیس باید به صورت سیستمی حضور پیدا کند و تداوم وضعیت استفاده از تکنولوژی روز از ضروریات است و فاز جدید دوربین‌ها در چند ماه آینده اطلاع رسانی می‌شود که دو هزار دوربین جدید از شهریورماه بهره‌برداری می‌شود.

نمی‌توان به روش سنتی شهرهای بزرگ را کنترل کرد

فرمانده پلیس راه کشور افزود: اگر تقاطع می‌خواهد منظم باشد سرعتگیر برای ما آخرین ابزار است و علمی و مورد تأیید ما نیست و تقاطع باید هوشمند باشد نمی‌توان به روش سنتی شهرهای بزرگ را کنترل کرد و باید برای هوشمند کردن شهرها گام‌های علمی برداشت.

حمیدی تصریح کرد: در حوزه جاده چند سالی است اقدولیت هوشمندسازی آغاز شده و تلاش می‌شود حوزه گشت‌های نامحسوس فعال شود و باید حوزه تحولی ما به سمتی برود که اقدولیت کاغذی مثل برگه جریمه حذف شود و در کوتاه‌ترین زمان مردم خدمت را از پلیس دریافت کنند.

وی با اشاره به گزارش عملکردی مبنی بر تصادفات در سی کیلومتری شهرها افزود: آمارها گویا است در زمانی که حوادث افزایش می‌یابد باید همزمان پروژه‌های راه را در نظر گرفت.

تسنیم

استعلام خلافی خودرو از طریق VIN

پلیس موافق افزایش همه جریمه‌ها نیست

نرخ جریمه‌های رانندگی در کشورهای گوناگون

بیش از ۴ میلیون خودرو در تهران توسط دوربین‌ها جریمه شده‌اند

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar