خسارت‌های ناشی از وقوع تصادفات رانندگی

دوشنبه 6 آبان 98 ساعت 13:50
خسارت‌های ناشی از وقوع تصادفات رانندگی

رئیس اداره بررسی تصادفات رانندگی پلیس راهور ناج اعلام کرد که خسارت مالی ناشی از هر مجروح تصادفات رانندگی نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان است.

سرهنگ تباشیر در خصوص خسارت‌های ناشی از وقوع تصادفات رانندگی گفت: به طورکلی اگر بخواهیم هزینه‌هایی را که از بدو تولد از طرف دولت و خانواده صرف رشد و آموزش یک فرد می‌شود بررسی کنیم به رقم میانگین بالای میلیاردها تومان خواهیم رسید و به همین خاطر هم هست که می گوییم کشته شدن یک فرد در سوانح رانندگی هزینه‌های معنوی و مادی بسیار زیادی را به جوامع گوناگون تحمیل می‌کند.

رئیس اداره بررسی تصادفات رانندگی پلیس راهور ناجا اضافه کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده در مجامع دانشگاهی ایران که در چند سال گذشته انجام شده است، هر نفر فوتی در سوانح ترافیکی نزدیک به ۶۵۷ هزار دلار خسارت مادی بر جای می‌گذارد و البته میزان خسارت مادی سوانح رانندگی در سال‌های گذشته افزایش یافته است.

وی در خصوص خسارات ناشی از مجروح شدگان تصادفات رانندگی هم گفت: هر نفر مجروح بازمانده از تصادفات رانندگی نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان خسارت مالی برجا می‌گذارد.

تباشیر در خصوص دلیل وقوع حوادث رانندگی هم گفت: سه عامل انسان، خودرو و راه در وقوع تصادفات مؤثر است اما لازم است که رانندگان توجه بیشتری در حین رانندگی داشته و ضمن رعایت قوانین و مقررات از رانندگی در حین خستگی و خواب آلودگی خودداری کنند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar