دردسرهای پلاک جعلی برای راننده تیبا

شنبه 16 آذر 98 ساعت 15:39
دردسرهای پلاک جعلی برای راننده تیبا

راننده خودرویی که با دستکاری و تغییر ارقام پلاک خودرویش برای راننده‌ای دیگر دردسر و جریمه درست کرده بود، دستگیر شد.

اواخر هفته پیش، مأموران تیم گشت پلیس راهور تهران بزرگ در محدوده اتوبان زین‌الدین، ورودی خیابان امیرنیا با یک دستگاه خودروی تیبا که ارقام پلاکش دستکاری شده بود، رو به رو شده و برای رسیدگی به موضوع دستور توقف آن را صادر کردند که پس از توقف خودرو معلوم شد پلاک خودرو دستکاری شده و رقم هشت داخل آن هم در پلاک جلو و هم در پلاک عقب به عدد یک تبدیل شده است.

با اطلاع از این موضوع ماموران اقدام به استعلام میزان خلافی هر دو پلاک کرده و متوجه شدند که میزان خلافی پلاک جعل شده ۹۸۰ هزار تومان و خلافی پلاک اصلی خودرو ۲۸۰ هزار تومان است. در همین راستا ماموران با مالک پلاک جعل شده که آن هم متعلق به یک دستگاه سواری تیبا بود، تماس گرفته و این فرد هم در محل حاضر شد که با حضور مالک پلاک در محل این فرد اعلام کرد که اصلاً از خودرویش استفاده نکرده و با موتورسیکلت در شهر رفت و آمد دارد.

با کسب این اطلاعات فردی که اقدام به جعل پلاک کرده بود، به جرم خود اقرار کرد و گفت که برای ورود به محدوده طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا اقدام به مبادرت به مخدوش کردن و تغییر ارقام پلاک خودرویش کرده است.

مرکز اطلاع ‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد که خودروی یاد شده توقیف شد و راننده متخلف هم بازداشت شده و به عوامل کلانتری ۱۲۰ سید خندان تحویل داده شد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar