دلیل به روز نشدن سریع جرائم رانندگی چیست؟

جمعه 29 شهریور 98 ساعت 16:01
دلیل به روز نشدن سریع جرائم رانندگی چیست؟

رئیس پلیس راهور ناجا دلیل به روز نشدن سریع جرائم رانندگی در سامانه اجرائیات را تشریح کرد.

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در جواب به سوالی مبنی بر به روز نبودن جرائم رانندگی، تأخیر در اعمال جریمه‌های پرداخت شده و سردرگمی مردم اظهار داشت: در بحث دریافت جرائم درگذشته تنها یک بانک عامل وجود داشت و آن هم بانک ملی بود؛ ولی پس از آن به منظور تسریع و تسهیل و کمک به مردم به ۳۲ بانک مجوز بدون ضمانت دادند و از آن به بعد همه بانک‌ها دریافت کننده جریمه‌ها شدند.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در ادامه کار، بانک‌ها با ussdها به طور مستقیم و غیرمستقیم قرارداد بسته و واسطه‌تراشی‌هایی در این بخش‌ها ایجاد شد؛ یکسری از بانک‌ها هم به سراغ اپ‌ها رفتند و به واسطه ‌اپ‌ها جرائم را دریافت می‌کردند.

سردار هادیانفر به نشستی که چندی پیش در مورد بررسی میزان واریزی‌ها برگزار شد اشاره و بیان داشت: میزان واریزی‌ها را بررسی کرده و مشاهده کردیم که متاسفانه خیلی از بانک‌ها انگار به قانون پایبند نیستند و پول‌ها را پیش خودشان نگه می‌دارند تا از سودش استفاده کنند.

وی گفت: بعضی از بانک‌ها یا ussdها به مدت ۶،‌ ۱۲ و ۳۶ ساعت یا حتی ۱۶۲ ساعت هم پول‌ها را نگه داشته و از سود پول بهره می‌گرفتند که به دنبال این کار نارضایتی برای مردم و برای همه کسانی که به منظور دریافت خدمات پول را واریز کرده‌اند بوجود می‌آید؛ چون که فرد پول را پرداخت کرده و فکر می‌کند که جریمه‌اش حذف شده ولی وقتی به مرکز اجرائیات پلیس مراجعه می‌کند، می‌بیند جریمه‌اش صفر نشده، نیم ساعت، یک ساعت یا حتی یک روز منتظر می‌ماند ولی بعد می‌بیند که جریمه‌اش حذف نشده است.

سردار هادیانفر ادامه داد: فرد در این صورت به مرکز اجرائیات مراجعه کرده و قبض را به مأمور اجرائیات نشان می‌دهد و اعلام می‌کند که پول جریمه را پرداخت کرده ولی همکاران ما به وی می‌گویند که این قبض برای ما معیار نیست؛ درست است شما مبلغ را واریز کرده‌اید ولی چون وارد سیستم خزانه نشده و در ادامه بر روی سیستم اجرائیات پلیس نیامده، پس اعمال نشده و نمی‌تواند از خدمات استفاده کند.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بر این اساس ما به مدیرعامل بانک‌هایی که در این حوزه تأخیر داشته و به نوعی متخلف بودند نامه نوشته و زمان تعیین کردیم که آنها مجاز به دریافت جرائم از مردم نیستند و بانک‌های دیگر را جایگزین کردیم تا بتوانند این خدمات را به مردم ارائه دهند.

وی گفت: فعلاً ussdها را همه قطع کرده و ستاره‌ چندها راحذف کردیم؛ گفتیم  اپ استارها را هم قطع کنند و این موضوع را به مردم اطلاع ‌رسانی کرده و می‌کنیم تا مردم جرایم‌شان را به این شماره‌ها واریز نکنند.

سردار هادیانفر در جواب به سؤال دیگری در این مورد که چرا پرداخت اقساطی جرائم راهور در سایت ۱۲۰  راهور دیده نمی‌شود، اعلام کرد: افراد از بیرون نمی‌توانند این روند را ببینند ولی اصلاحات سریع اعمال می‌شود چون که سایت راهور ۱۲۰ به طور مستقیم به حساب خزانه متصل است و حساب واسط نیست.

رئیس پلیس راهور ناجا یادآوری کرد: جرائم پرداختی در سیستم راهور ۱۲۰ در لحظه اعمال و اجرا می‌شود ولی باید از جهت رویت یک فاصله امنیتی و فرصت ۲۴ ساعته قائل شویم که در جهت امنیت سایت است؛ اما مردم مطمئن باشند که همان لحظه مبلغ‌شان در سیستم وارد شده و می‌توانند خدمات را دریافت کنند؛ فقط در لحظه نمی‌توانند این عملکرد را ببینند.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar