روزانه ۵۵ نفر در تصادف کشته می‌شوند

سه شنبه 24 دی 98 ساعت 14:32
روزانه 55 نفر در تصادف کشته می‌شوند

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا شمار بانوان ایرانی دارای گواهینامه را ۷ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: ۹.۵ درصد بانوان در تصادفات مقصر هستند.

سرهنگ عین الله جهانی امروز سه‌ شنبه ۲۴ دی ماه در برنامه ویژه طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک که در باشگاه میلاد کرج برگزار شد، با اشاره به پیشینه اجرای طرح همیاران پلیس در کشور اظهار کرد: این طرح از ۱۰ سال پیش تا کنون در کشور در حال اجرا است و تا کنون ۱۰ میلیون نفر در این طرح شرکت کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت تصادفات جاده‌ای در کشور توضیح داد: تصادفات جاده‌ای سومین عامل مرگ و میر در کشور است.

وی با اشاره به افزایش ۱۵۲ درصدی خودروها از سال ۸۵ تا ۹۷ اظهار کرد: در این بازه زمانی شمار موتور سیکلت هم ۱۲۰ درصد رشد داشته است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا در بخش دیگری با اشاره به اینکه روزانه در کشور ۴۵ تا ۵۵ نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند، گفت: نزدیک به هزار نفر هم مجروح می‌شوند که ۱۰ درصد آنها ویلچری می‌شوند.

سرهنگ جهانی با اشاره به آمار تصادفات جاده‌ای گفت: تا ۱۲ درصد کشته‌های تصادفات جاده‌ای را کودکان تشکیل می‌دهند.

این مسئول با ذکر اینکه بیش از نیمی از افرادی که دچار تصادفات جاده‌ای می‌شوند در صحنه تصادف جان خود را از دست می‌دهند، تصریح کرد: نزدیک به ۵۱ درصد افراد در صحنه تصادفات، نزدیک به ۷ درصد در مسیر و ۴۱ درصد در بیمارستان‌ها فوت می‌کنند.

وی اضافه کرد: برای کاهش آمار فوتی‌ها باید وضعیت ازیرساخت‌های شبکه درمان و اورژانس کشور را تقویت کنیم.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با ذکر اینکه سالانه ۷ درصد تولید ناخالص ملی در تصادفات از بین می‌رود، افزود: ۷۰ درصد تصادفات جاده‌ای به دلیل خطاهای انسانی به وقوع می‌پیوندد.

سرهنگ جهانی شمار بانوان ایرانی دارای گواهینامه را ۷ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: ۹.۵ درصد بانوان در تصادفات مقصر هستند.

وی عنوان کرد: سال پیش ۸۳ عابر پیاده در استان البرز جان خود را از دست داده‌اند این آمار در سال جاری به ۴۷ کشته رسیده است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا، گفت: نخستین عامل تصادفات در کشور عدم توجه به جلو است، ۱۰ درصد تصادفات هم به خاطر تغییر مسیر است.

سرهنگ جهانی افزود: ۸۰ درصد تصادفات به خاطر چهار عامل سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، خستگی و خواب آلودگی و همچنین عدم توجه به جلو است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا با ذکر اینکه آمار جانباختگان موتورسیکلت‌ها در کشور نسبت به قبل افزایش یافته است، افزود: استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای رانندگان موتور سیکلت‌ها ضروری است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar