ثبت ۷ میلیون نقل و انتقال وسیله نقلیه از ابتدای سال ۱۴۰۱

شنبه 6 اسفند 01 ساعت 12:58
ثبت 7 میلیون نقل و انتقال وسیله نقلیه از ابتدای سال 1401

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا ثبت بیش از هفت میلیون نقل و انتقال وسیله نقلیه و ثبت پلاک برای خودروهای نوشماره از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

سردار سیدکمال هادیانفر در حاشیه بازدید از مرکز تعویض پلاک چیتگر که صبح امروز انجام شد، با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: در روزهای پایانی سال هستیم و در همین راستا نیز براساس تجربیات گذشته، شاهد افزایش مراجعات برای نقل و انتقال خودروها هستیم.

وی با بیان اینکه شماره‌گذاری خودروهای نوشماره هم در ماه پایانی سال افزایش دارد، اظهارکرد: باتوجه به افزایش مراجعات به مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک، بنده و دیگر فرماندهان در پلیس راهور نظارت و بازدید از این مراکز را در دستورکار قرار دادیم تا اگر مورد یا مانعی وجود دارد، نسبت به رفع آن اقدام شود.

رئیس پلیس راهور فراجا درباره مدت زمان تعویض پلاک خودرو در مراکز نیز گفت: صفر تا صد فرآیند نقل انتقال خودرو در مراکز در صورتی که افراد مدارکشان کامل باشد، حدود ۵۰ دقیقه طول می کشد. اگر فردی نقص مدرک داشته باشد، این موضوع ارتباطی با پلیس ندارد و نباید مثلا زمان جستجو برای یافتن مدرک را هم جزو زمان تعویض پلاک قلمداد کند.

هادیانفر درباره بیشترین مشکلات مراجعه کنندگان نیز گفت: در بازدیدی که امروز از یک مرکز تعویض پلاک داشتیم متوجه شدیم بیشتر مشکلات مربوط به مدارک معاینه فنی، عوارض شهرداری، احراز محل سکونت و ... است که البته این مشکلات  ارتباطی با پلیس راهور ندارد.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه توسعه خدمات هوشمند در پلیس راهور در دستورکار است، گفت: یکی از این خدمات نوبت دهی اینترنتی مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک است. لازم است که مراجعه کنندگان حتما با مدارک کامل به این مراکز مراجعه کرده و حتما از قبل نوبت اینترنتی را دریافت کرده و در زمان تعیین شده به این مراکز مراجعه کنند.

هادیانفر همچنین با بیان اینکه ۴۳ مرکز تعویض پلاک با ۷۰۰ غرفه آماده ارائه خدمات نقل و انتقال به مردم در ایام پایانی سال است، گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از هفت میلیون نقل و انتقال وسیله و همچنین ثبت پلاک برای خودروهای نوشماره انجام شده است.

وی به اخذ بیش از ۷.۵ میلیون نوبت اینترنتی برای نقل و انتقال وسایط نقلیه اشاره کرد و گفت: بار دیگر تاکید می کنم که افراد حتما از سایت نوبت دهی استفاده  و بعد به مراکز مراجعه کنند.

رئیس پلیس راهور در پایان به بحث وکالت نامه برای نقل و انتقال خودرو اشاره کرد و گفت: افرادی که تصمیم دارند برای نقل و انتقال خودرو وکالت بدهند یا آنهایی که وکالت می گیرند به شرایط وکالت نامه از جمله مدت، حق توکیل و موارد این چنینی دقت کنند، تا در هنگام مراجعه به مراکز دچار مشکل نشوند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar