پرداخت خلافی خودرو فقط با اپلیکیشن‌ های مورد تایید پلیس

بروزرسانی در: سه شنبه 8 خرداد 03 ساعت 15:57
پرداخت خلافی خودرو فقط با اپلیکیشن‌ های مورد تایید پلیس

رییس مرکز اجراییات پلیس راهور فراجا گفت: پرداخت خلافی خودرو هم به صورت کلی و هم به صورت موردی از طریق اپلیکیشن‌ها و درگاه‌های بانکی مجاز و مورد تایید پلیس، امکان پذیر است.

سرهنگ محمد حسن ابراهیم پور با اشاره به پرداخت خلافی خودرو اظهار داشت: همواره به هموطنان عزیز توصیه کردیم که از پرداخت خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن‌هایی که مورد تأیید پلیس نیست خودداری کنند تا از مشکلات بعدی برای دریافت خدمات پیشگیری شود.

وی افزود: هم اکنون افرادی که از طریق اپلیکیشن‌های متفرقه نسبت به پرداخت خلافی خودرو اقدام می‌کنند با توجه به قطع بودن ارتباط سیستمی پلیس راهور با این اپلیکیشن‌ها در واقع پرداخت خلافی به درستی انجام نمی‌پذیرد و مردم در مراجعاتی که برای دریافت خدمات دارند به مشکل بر می‌خورند.

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور فراجا با اشاره به نحوه درست پرداخت خلافی خودرو گفت: در حال حاضر هموطنان می‌توانند به صورت حضوری از طریق درگاه‌های بانکی و مراجعه به پلیس راهور محل سکونت خود یا دفاتر پلیس ۱۰+ که اخیراً به دلیل مشکلات فنی ارتباطشان با ما قطع شده بود و اکنون این مشکل حل شده از این طریق نیز می‌توانند نسبت به استعلام و پرداخت خلافی خودرو که هم به صورت موردی هم به صورت کلی امکان پذیر است، اقدام کنند.

سرهنگ ابراهیم پور تصریح کرد: ما این امکان را برای مالکان وسایل نقلیه فراهم کردیم که موقع استعلام تخلفات رانندگی، ریز تخلفات را جداگانه و با شناسه قبض و پرداخت به تفکیک، مشاهده کنند تا بتوانند به صورت موردی یا کلی نسبت به پرداخت خلافی خودرو اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بهترین روش استعلام و پرداخت خودرو به غیرحضوری است، افزود: هم میهنان به صورت غیر حضوری نیز می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌های پلیس، ارسال شماره پلاک و vin خودرو به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰ نسبت به استعلام و پرداخت خلافی خودروی خود به صورت موردی یا کلی اقدام کنند.

رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور فراجا در خصوص ارسال پیامک تجمیع تخلفات رانندگی به مالکان وسایل نقلیه، توضیح داد: ما به استناد ماده ۲۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مکلف هستیم که سالی یک بار، جمع مبلغ تخلفات رانندگی را جهت استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق پیامک به اطلاع مالکین وسایل نقلیه برسانیم.

گفتنی است اخیراً تعدادی از شهروندان از طریق یک سری اپلیکیشن‌های غیرمجاز نسبت به پرداخت خلافی خودرو خود اقدام کرده، اما پس از گذشت چند روز همچنان خودروی آن‌ها خلافی داشته و امکان دسترسی آنها به خدمات مختلفی همچون خدمات ارائه شده در مراکز تعویض پلاک و شماره‌گذاری وجود نداشته است.

مهر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar